"Witaj szkoło!" – czyli podręczniki czas kupić

Opublikowany Autor blogksiazki

Nadchodzi czas bardzo nieprzyjemny dla wszystkich rodziców.Rok szkolny zbliża się nieubłaganie, a dzieci domagają się zakupienia podręczników. Przy jednym dziecku jeszcze jakoś można to przeżyć, ale przy dwóch i więcej (a przy tym średniej krajowej pensji) zaczyna się prawdziwy problem. Na podręcznikach jak na wszystkim można oszczędzić…
Jeżeli chcesz kupić tańsze podręczniki, jest na to kilka sprawdzonych sposobów…

Sposób naszych rodziców i dziadków

Kiedyś książki przechodziły z jednej klasy do drugiej. Obecnie jest z tym problem, ponieważ wydania podręczników w kolejnych latach różnią się od siebie. Warto jednak posprawdzać konkretne pomoce naukowe i jeśli to możliwe kupić przynajmniej część podręczników od poprzedniego rocznika. Warto, tym bardziej, że nie wszystkich książek dzieci używają. Często podręczniki do plastyki, muzyki itp. leżą nie tknięte przez cały rok. Zakup nowych książek w tym wypadku są to zwyczajnie wyrzucone pieniądze. Lepiej kupić dziecku za nie dobrą powieść albo ładny album.

Można też spróbować umówić się z nauczycielami na to, że cała klasa odkupi książki od poprzedniego rocznika i w ten sposób wszyscy będą mieli to samo wydanie. Jeśli dojdzie do tego propozycja przekazania np. 10% kosztu nowych podręczników na komitet rodzicielski być może szkoła powita ten pomysł z entuzjazmem?

Oszczędzaj na promocjach

Duże sieci księgarskie jak Matras czy Empik organizują promocje na podręczniki. Możesz też wpisać hasło „podręczniki” w google i otrzymasz w wynikach wyszukiwania co najmniej kilka sklepów internetowych sprzedających pomoce naukowe z rabatem. Z bardziej znanych księgarni internetowych można podać przykład Merlina, który przy zakupie powyżej 200 zł daje rabat 10% i przesyłkę gratis. W przypadku zakupów przez Internet zawsze pamiętaj o dokładnym przeczytaniu warunków promocji. Zwróć uwagę na czas trwania (żeby nie przegapić zakończenia), koszt dostawy i warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać rabat.

U wydawcy taniej

Niektórzy wydawcy sprzedają podręczniki bezpośrednio i to od nich kupisz je najtaniej. Czasami, żeby uzyskać rabat, należy kupić większą ilość książek. Może warto porozmawiać z rodzicami innych dzieci z klasy i kupić podręczniki dla wszystkich dzieci?

Jak widać nawet podczas zakupu szkolnych pomocy naukowych da się oszczędzić. Wrzesień tuż tuż więc czas wyruszyć na polowanie na promocje.