Żegnaj, Jaśmino – Ewa Barańska

Opublikowany Autor blogksiazki

Żegnaj Jaśmino, Ewy Barańskiej to książka o licealistce – tytułowej Jaśminie, licealistce, którą natura hojnie obdarzyła talentem i urodą. Dom dał jej miłość, zasady moralne i… niezbyt mocne poczucie własnej wartości. Pragnęła być na topie i dobrze się bawić, najlepiej z narkotykowym dopingiem. Nigdy nie chciała popaść w nałóg.

Była przekonana, że wszystko ma pod kontrolą, tymczasem niepostrzeżenie dla siebie przekroczyła cienką granicę, poza którą nie rozróżnia się już dobra od zła, niegodziwość powszednieje, sumienie traci wrażliwość, nieprawość staje się sposobem na życie, i gdzie nawet okrutna zbrodnia nie przywołuje do opamiętania.

Za czyny popełnione w nierzeczywistym świecie narkotycznych oparów karę wymierza świat realny. Jaką cenę zapłaci Jaśmina?

Ewa Barańska jest znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. W jej dorobku literackim znajdują się m.in. powieści: Kosmiczna heca, czyli wakacje z Zielonym, Kosmiczna heca, czyli na Wiridii, Kamila, Karla M., Ja, Blanka, Z kim płaczą gwiazdy; opowiadania: Propozycja nie do odrzucenia, Nocna przygoda, oraz słuchowiska radiowe: Filip i Helena i Ezechiel.W swoich powieściach dla młodzieży autorka podejmuje tematy trudne, ale aktualne; nie stroni też od tematów kontrowersyjnych, takich jak samo-bójstwo czy anoreksja.

3 odpowiedzi na Żegnaj, Jaśmino – Ewa Barańska

  1. Swietna ksiazka! Gdy ja czytałam nie mogłam odkleic sie ani na chwile! Zafascynowala mnie niesamowicie ! Bardzo dobra ksiazka dla młodych ludzi. Warta przeczytania, poniewaz moze nauczyc nas co robi zły nawyk

  2. Zgodzę się z poprzedniczką książka jest niesamowita. Również nie mogłam się od niej oderwać.
    Tego dnia kiedy zaczełam ją czytać musiałam i skończyć…
    Rozkleiłam się na koniec…ale bardziej chyba na innym bardzo ważnym wątku…
    Książka, wyjątkowa jedym zdaniem:)

  3. Książka rewelacyjna. Przeczytałam ja w ciągu dnia, niesamowita. Na koniec rozkleiłam się po słowach wypowiedzianych przez Łukasza brzmiały one ,,Żegnaj Jaśmino” to było cudowne, nigdy nie zapomne tak pouczającej książki!