Wielkie przeboje Krzysia, Profesorka i Fasolek

Opublikowany Autor blogksiazki

Wielkie przeboje Krzysia, Profesorka i Fasolek, czyli powrót do przeszłości, do świata Fasolek i Tik-Tak’a. Andrzej Grabowski przygotowuje zbiór opowiadań dla dzieci Dziwne historyjki z płytą, na której bajki czyta Maciej Gąsior.

Andrzej siada na starym tajemniczym fotelu i… przenosi się w przeszłość. Tak zaczyna się barwna opowieść o przygodach współczesnego chłopca w świecie sprzed 25 lat. Książka Andrzeja Grabowskiego, autora wielu znanych programów telewizyjnych dla dzieci, to także sentymentalna podróż w czasy, gdy powstał zespół Fasolki, dobrze znany najmłodszym (i nie tylko). Pełne zaskakujących zwrotów wydarzenia przeplatane są piosenkami Fasolek, śpiewanymi przez kilka pokoleń dzieci. Bo któż nie zna „Kulfon, co z ciebie wyrośnie”, „Zając Poziomka” czy „Witaminki”. A jeśli ktoś ich jeszcze nie zna, obok słów znajdzie zapis nutowy. A na dołączonej do książki płycie – 16 piosenek z muzyką Krzysztofa Marca. 72 strony w atrakcyjnym formacie i twardej oprawie wzbogacają piękne, pogodne ilustracje Iwony Wesoły.


Za tekst odpowiada Andrzej Grabowski a za muzykę na dołączonej płycie Krzysztof Marzec.
Andrzej Grabowski (ur. 1956 w Warszawie) – polski autor, scenarzysta filmów i programów telewizyjnych dla dzieci oraz ponad 400 piosenek dla dzieci, takich jak np. „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”, ” Witaminki” czy „Kropelka złotych marzeń”. Twórca, redaktor naczelny i producent miesięcznika dla dzieci Ciuchcia. Andrzej Grabowski jest autorem takich książek jak:
Zając Poziomka (współautor – Ewa Chotomska)

Kulfon i Monika. Zapraszamy do przygody.

W przygotowaniu: Dziwne historyjki