Świat według Bertiego

Opublikowany Autor blogksiazki

16 listopada odbyła się polska premiera książki Alexandera McCalla Smitha pt. „Świat według Bertiego”.

„Świat według Bertiego” jest IV tomem z serii 44 Scotland Street. Dotychczas w Wydawnictwie MUZA SA ukazały się: „44 Scotland Street”, „Opowieści przy kawie” i „Miłość buja nad Szkocją”. Niebawem pojawi się „Nieznośna lekkość maślanych bułeczek”.

O książce:
Kamienica przy 44 Scotland Street i przygody jej mieszkańców po raz pierwszy pojawiły się w formie codziennych odcinków w „Scotsmanie” w 2004 roku, i od tamtego czasu okolice edynburskiego Nowego Miasta i postaci je zaludniające fascynują coraz większe zastępy czytelników.

44 Scotland Street to nie taki sobie zwykły adres. Nie wszędzie znajdzie się chłopczyk podobny do Bertiego, sześcioletniego saksofonisty obdarzonego wieloma talentami. A sąsiedzi w tej eleganckiej, trochę artystycznej okolicy Edynburga? Cyril to pies o złotych zębach; jego pan to Angus Lordie, ekscentryczny malarz portrecista, ich wspólni znajomi to między innymi Matthew, młody człowiek wiecznie poszukujący miłości oraz Duża Lou, dostarczająca wszystkim kawy i filozoficznej porady życiowej.
Życie Edynburga może się dla czytelnika stać nałogiem!

Książki McCall Smitha są jak gorące kakao w mroźny wieczór, jak ciepła bielizna w zimowe dni. Powinny być zapisywane przez lekarzy jako lek na zimową chandrę.
„The Times”

Cóż zimę już czuć w powietrzu, więc czas ruszyć do księgarni po nowy nabytek!