Kolekcja Piłkarska. Złota Jedenastka

Opublikowany Autor blogksiazki

Oprócz „jedynych” napoi, wód mineralnych itp. na Mistrzostwa Europy 2012 mamy też książkowy niezbędnik kibica! Kolekcja Piłkarska Złota Jedenastka to starannie wyselekcjonowany zestaw piłkarskich lektur. Dla fascynatów i nie tylko…

„W kolekcji znalazły się książki poświęcone historii polskiego i światowego futbolu, biografie wielkich piłkarzy i trenerów, fascynujące korepetycje z taktyki piłki nożnej, ale też opis fenomenu futbolu jako zjawiska kulturowego i społecznego w ostatnim półwieczu.

Kolekcję inauguruje książka Mecze, które wstrząsnęły światem. Stefan Szczepłek, znany i ceniony dziennikarz sportowy, wybrał i opisał 30 wyjątkowych spotkań piłkarskich – meczów, które weszły do historii nie tylko piłki nożnej. W pracy zbiorowej 50 legend futbolu prezentowane są sylwetki wybitnych i nierzadko – zwłaszcza poza boiskiem – kontrowersyjnych piłkarzy. W przypadku dwóch gwiazd największego formatu: Pelégo i Maradony, znajdą się Autobiografia Edsona Arantesa do Nascimento i biografia Ręka Boga najbardziej znanego w świecie Argentyńczyka autorstwa Jimmy’ego Burnsa. Blaski i cienie futbolu opisane przez urugwajskiego intelektualistę, pisarza i jednocześnie zapalonego kibica Eduarda Galeano to lektura obowiązkowa nawet dla tych, którzy piłką nożną interesują się tylko okazjonalnie. Fenomen współczesnego futbolu jako zjawiska wykraczającego daleko poza boiska i trybuny tłumaczy książka Franklina Foera Jak futbol objaśnia świat, czyli niebanalna teoria globalizacji. Piłkarski poker autorskiej spółki Jessel i Mendelewitsch to z kolei rzecz o wielkich pieniądzach i wielkich aferach, które towarzyszą od lat boiskowym zmaganiom. Wiarę w romantyczne i idealistyczne podejście do gry przywraca lektura powieści Gol! Roberta Rigby’ego. W Odwróconej piramidzie, Piłkarskiej Książce Roku 2009 w Anglii, Jonathan Wilson, dziennikarz „Guardiana” opisuje historię i wyjaśnia znaczenie taktyki w futbolu.

Biografia Kazimierza Górskiego Z piłką przez życie autorstwa Tomasza Ławeckiego pozwala wszystkim polskim kibicom wrócić do czasów świetności polskiego futbolu. Sukcesom Orłów Górskiego poświęcona jest w części druga książka Stefana Szczepłka Polska! Biało-Czerwoni!, prezentująca historię polskiej piłki nożnej.

Kolekcja Piłkarska. Złota Jedenastka:
Tom1. „Mecze, które wstrząsnęły światem”, Stefan Szczepłek (30 listopada 2011 r.)
Tom 2. „50 legend futbolu” (14 grudnia 2011 r.)
Tom 3. „Autobiografia”, Edson do Nascimento „Pelé” (4 stycznia 2012 r.)
Tom 4. „Kazimierz Górski. Z piłką przez życie”, Tomasz Ławecki (18 stycznia 2012 r.)
Tom 5. „Piłkarski poker”, Jérôme Jessel, Patrick Mendelewitsch (1 lutego 2012 r.)
Tom 6. „Ręka Boga. Życie Diego Maradony”, Jimmy Burns (15 lutego 2012 r.)
Tom 7. „Polska! Biało-czerwoni”, Stefan Szczepłek (29 lutego 2012 r.)
Tom 8. „Gol!”, Robert Rigby (14 marca 2012 r.)
Tom 9. „Blaski i cienie futbolu”, Eduardo Galeano (28 marca 2012 r.)
Tom 10. „Jak futbol objaśnia świat, czyli niebanalna teoria globalizacji”, Franklin Foer (11 kwietnia 2012 r.)
Tom 11. „Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej ”, Jonathan Wilson (25 kwietnia 2012 r.)

Pierwszy tom kolekcji, książka Mecze, które wstrząsnęły światem, zostanie dołączona do części nakładu tygodnika POLITYKA nr 49 – w sprzedaży od 30.11.2011. Kolejne tomy będą ukazywały się co 2 tygodnie. Ostatnia, 11 książka kolekcji, ukaże się jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy 2012, 25 kwietnia 2012 r. Cena pierwszego tomu wyniesie 20 zł (cena łączna z POLITYKĄ). Ceny kolejnych tomów: 24,99 zł.

Złota Jedenastka będzie dostępna w dobrych punktach sprzedaży prasy (empiki, salony prasowe Kolportera i Ruchu, sieć Inmedio i Relay) oraz w sklepie internetowym www.skleppolityki.pl.”

(źródło: Tygodnik Polityka)