Stosunek seksualny nie istnieje

Opublikowany Autor blogksiazki

Stosunek seksualny nie istnieje, Jasia Kapeli to książka, do której dołączona będzie prezerwatywa aby stosunek seksualny nie tylko zaistniał, ale również był bezpieczny. Stosunek seksualny nie istnieje to opowieść o dwóch studentach kierunku humanistycznego. Eligiusz chce poderwać Dodę Elektrodę. I dlatego postanawia zostać pisarzem. Wojtkowi wydaje się, że człowiek nie może kierować swoimi pragnieniami. I dlatego przestaje robić cokolwiek. Prapremiera książki już 1 grudnia na Światowy Dzień Walki z AIDS, a premiera 5 grudnia na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.

Nareszcie ciekawa książka o współczesnej Polsce.
Marta Sawicka, „Wprost”

Jestem zachwycony. Wręczyłbym autorowi kwiaty, gdyby nie był mężczyzną.
Jerzy Urban, „Nie”

Wstrętne, antysemickie, polakożercze, nihilistyczne, bezbożne wywalanie własnych banalnych flaków. Żenada.
Szymon Babuchowski, „Gość Niedzielny”

On jest z Krakowa? Na pewno nie z urodzenia.
Jan Rokita dla TVP


Stosunek seksualny nie istnieje – fragment:

Zawsze coś stanie na przeszkodzie. To dlatego nie zostałeś najemnikiem w Iraku, piłkarzem Legii ani nawet właścicielem prężnie rozwijającej się firmy świadczącej usługi seksualne. Jest tyle możliwości. Tyle żywotów, które można by przeżyć. Tymczasem, zamiast tego, siedzisz tu, czytasz tę książkę i sobie wyobrażasz. Równie dobrze mógłbyś pójść zwalić konia.

Jaś Kapela (ur. 1984) — poeta, zwycięzca niezliczonej ilości poetyckich slamów, wydał tomiki wierszy Reklama (2005) oraz Życie na gorąco (2007). Stosunek seksualny nie istnieje to jego prozatorski debiut. Studiował w Krakowie, mieszka w Warszawie.