Paweł Huelle International IMPAC Dublin Literary Award 2009

Opublikowany Autor blogksiazki

Castorp Pawła Huelle został nominowany do prestiżowej nagrody International IMPAC Dublin Literary Award 2009, wśród innych 146 powieści z całego świata. Dla Pawła Huelle jest to już druga nominacja – wcześniej doceniono go za powieść Mercedez-Benz. Na rynku anglojęzycznym Castorp ukazał się w zeszłym roku nakładem Serpent’s Tail Ltd. w przekładzie Antonii Lloyd-Jones.
Książki do International IMPAC Dublin Literary Award nominowane są przez biblioteki z całego świata, a jedynym warunkiem jaki musi być spełniony, to przekład na język angielski. Castorp został nominowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im Marszałka Józefa Pilsudskiego w Łodzi. Nagroda przyznawana jest od 1996. Dotychczasowi laureaci to m.in.: Orhan Pamuk, Michel Houellebecq, Herta Müller, Javier Marías i Colm Tóibín. Nazwisko zwycięzcy poznamy w czerwcu 2009 roku.

Jedna odpowiedź na Paweł Huelle International IMPAC Dublin Literary Award 2009

  1. Spotkalem sie z Pawlem Huelle w Dublinie w Domu Parlamentu Europejskiego. Zaproszonio mnie tam z Ambasady w Dublinie. Wielkie wrazenie zobil na mnie ten czlowiek. Jestem bardzo rad, ze mamy takich wspanialych Polakow. Pozdrawaim Bogdan Wegrzynek