Czerwcowe spotkania z Marcinem Wrońskim i Komisarzem Maciejewskim

Opublikowany Autor blogksiazki

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zapraszamy na czerwcowe spotkania z Marcinem Wrońskim i Komisarzem Maciejewskim.

Spotkania zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz wydawnictwo Red Horse odbędą się w kolejne czerwcowe piątki:

6 czerwca zapraszamy na spotkanie z Marcinem Wrońskim w filii Biblioteki na Starym Mieście (Rynek 11) o godzinie 18.00

– 13 czerwca zapraszamy na spotkanie w filii nr 13, ul. Grażyny 13, o godzinie 18.00

– 20 czerwca spotkanie będzie miało miejsce w filii nr 26, ul. Leonarda 18 o godzinie 18.00

data wydania: 23 listopada 2007
ISBN: 978-83-60504-95-6
cena: 24,99 zł
wymiary: 125 x 195 mm
liczba stron: 320
oprawa: miękka ze skrzydełkami

Powalający jak litr czystej wypity pod trzy meduzy w lubelskiej spelunce „Wykwintna”. Skuteczni jak prawy prosty boksera, zniewalający jak Rudolf Valentino i niepowstrzymani niczym szarżująca tankietka. Oto podkomisarz Zygmunt „Zyga” Maciejewski i jego ludzie. Najlepsze gliny z Wydziału Śledczego. O ile akurat nie boksują, nie piją i nie podrywają panienek…
Bo dobry policjant z Lublina wygląda, jakby nie wyglądał, albo wygląda jak bandyta. Tudzież jak alfons.

9 listopada 1930 r. serce Lublina pika jeszcze rytmem starego flegmatyka, gdy bestialsko oprawiony trup naczelnego „Głosu Lubelskiego” pobudza je do poziomu palpitacji. Komu podpadł znany z ciętego języka pismak? Włoskiej mafii czy komunistycznej międzynarodówce? A może to robota satanistów, którzy podobno odprawiają czarne msze w cukierni Semadeniego?
A może zlecenie dał konkurencyjny „Kurier Lubelski”?


Marcin Wroński (ur. 1972) – pisarz i redaktor. W latach 90. związany z nurtem trzeciego obiegu, napisał wówczas m.in. zbiór opowiadań Udo Pani Nocy (1992) i powieść pijacko-przygodową Obsesyjny motyw babiego lata (1994), prowadził kabaret oraz autorską audycję radiową Fikcja o północy. Przez prawie 10 lat pracował w wydawnictwie dla dzieci, w którym redagował, adaptował i pisał książki dla najmłodszych. Obecnie zajmuje się literaturą popularną, redaguje teksty od SF po kryminały, a jego zbiór opowiadań fantasy Tfu, pluje Chlu! (2005) i powieść Wąż Marlo (2006) były nominowane do tytułu Książka roku w portalu Wirtualna Polska.

Zdeklarowany lublinianin, interesują go zwłaszcza wielokulturowe dzieje rodzinnego miasta od XIX w. do czasów międzywojennych. Najnowsza powieść „Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą” to kryminał retro, w którym wiernie odtworzony Lublin pięknych lat trzydziestych XX wieku staje się sceną zagadkowej zbrodni i sensacyjnych wydarzeń.