Bezpieczne Drogi – Nowy atlas marki Copernicus

Opublikowany Autor blogksiazki

Nowością w grupie atlasów samochodowych Copernicusa, wydawanych przez PPWK S.A., jest jedyny w swoim rodzaju „Atlas Polski. Bezpieczne drogi”.
Podstawową treścią w atlasie są zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem jazdy. Celem atlasu jest przypomnienie wszystkim kierowcom podstawowych zasad bezpiecznego prowadzenia samochodu, techniki jazdy, przygotowania pojazdu do drogi i jego eksploatacji zapewniającej bezpieczną jazdę. Główną część atlasu tworzą schematy wszystkich dróg krajowych w skali 1:200 000, których istotą jest dokładny kilometraż, dzięki któremu kierowca wie, w którym miejscu trasy się znajduje. Na schematach trasy, specjalnymi sygnaturami, wskazano wiele innych niebezpieczeństw, jak: przejazdy kolejowe bez zapór, niebezpieczne zjazdy lub podjazdy, odcinki, na których występuje oszronienie jezdni lub w określonych okolicznościach jest ona śliska, pojawia się boczny wiatr albo obowiązuje nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych.
Natomiast w części Vademecum Bezpiecznej Jazdy opisane zostało jak zmniejszyć do minimum ryzyko wypadku i jego następstw. Oprócz porad praktycznych znajdują się tu też podstawowe przepisy ruchu drogowego, taryfikator mandatów i punktów karnych, znaki drogowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Ponadto znajdziemy informację jak należy przewozić dzieci, z jaką prędkością można jechać drogami poszczególnych kategorii oraz jak postępować w sytuacjach ekstremalnych. Korzystanie z atlasu z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo osób z niego korzystających.