Co sądzicie o Misiu Matrasiu?

Opublikowany Autor blogksiazki

Nie wiem, czy już zauważyliście, ale od pewnego czasu w sieciach księgarskich Matras można kupić misia Matrasia. Matraś dostępy jest również w sklepie internetowym księgarni, w którym możemy znaleźć taki oto jego opis autorstwa Anny Sznajder:
„Matraś (matrasos misiakos) – gatunek książkolubnego misia z rodziny księgarniowatych. Jasne futerko chroni białym kubraczkiem. Zamieszkuje księgarnie Matras oraz domy miłośników książek. Jego legowiska znajdują się: pod regałem, na półce lub na poduszce (ulubione!). Cechy charakterystyczne: radosny, ciekawski, lubi się przytulać”.
Uściślając: misie są dwa. Jeden jest duży, a drugi mały. Przez chwilę poniosła mnie fantazja i zaczęłam się zastanawiać, czy ten mały to dziecko tego dużego, czy może po prostu jakiś inny rodzaj gatunku matrasiowatych? Niemniej uważam, że należy pogratulować sieci pomysłu na promocję.
Przypominają mi się serie zabawek dla dzieci, w których jest mnóstwo podobnych zabawek różniących się np. miną czy strojem. Wydaje mi się, że byłby to świetny pomysł na rozwinięcie koncepcji Matrasia… Mógłby się pojawić: Matraś uczeń, Matraś na wakacjach, Matraś student, Matraś profesor itd. Co Wy na to?