Lustro pana Grymsa

Opublikowany

Piękna baśń z gatunku fantasy przeznaczona dla dzieci. Opowiada o złych, mrocznych mocach uosabiających zgubną żądzę władzy. Mówi także o potędze miłości i odpowiedzialności, o gniewie i buncie, dzięki którym zwycięża dobro i wola życia.Powieść ma charakter uniwersalny podejmuje zagadnienia filozoficzne i moralne na miarę dzisiejszych czasów w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Książka uznana … Czytaj dalej Lustro pana Grymsa

O melba!

Opublikowany

To nie jest śmieszna historia. Tak jak nie jest śmieszne dorastanie. Czasami aż chce się zakląć wymyślonym przekleństwem: "o melba!". Owszem, bywa zabawnie, zwłaszcza gdy ma się mamę dziennikarkę, choleryczną babcię i tatę, który odszedł przez chomika. No cóż, rodziny się nie wybiera i Malina w sumie nie narzeka "inni mają gorzej. Ale nawet jeśli … Czytaj dalej O melba!

Czapka Holmesa

Opublikowany

Paczka przyjaciół z osiedla Ćwierklaniec postanowiła zabrać się za mrożące krew w żyłach zadanie. Marcin, Krzysiek i Agnieszka muszą rozwikłać zagadkę bestii prawdopodobnie porywającej dzieci. Jakby tego było mało, Marcin podpadł Karczychowi, nastolatkowi, którego banda terroryzuje dzieciaki z osiedla.

Ewa, Tomek, Edyta….

Opublikowany

"Ewa, Tomek, Edyta…" to cykl opowiadań skierowanych głównie do młodzieży, ale gorąco polecamy je również rodzicom.Problemy młodych, ich radości i niepokoje, tęsknoty i wątpliwości….Świat ludzi dorosłych, a w nim kształtująca się osobowość młodego człowieka. Czego pragnie,co może dać, a czego uporczywie poszukuje. Lektura opowiadań na pewno nie pozostawi czytelnika obojętnym i wzbudzi refleksję nad wzorami, … Czytaj dalej Ewa, Tomek, Edyta….

Felix Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka

Opublikowany

Felix Net i Nika jadą na zimowisko do pensjonat Trzy Kuzynki prowadzonego na odludziu przez dziwne starsze panie. Nocą ktoś chodzi po domu, a stare meble i obrazy tworzą niezwykłą atmosferę. Przyjaciele powoli odkrywają mroczne tajemnice.

Po co mi chłopak?

Opublikowany

Znana z "Trzynastki na karku" Ania Szuch wraca z wakacji. Niemoże się doczekać spotkania z przyjaciółkami i… dostępu dointernetowych gier fabularnych, które wciągnęły ją bez reszty.Niestety, przyjaciółki nie rozumieją tej pasji, a Ania nie możezrozumieć ich nowych zainteresowań."Paula chce mieć chłopaka i nie spocznie, póki takowego nieznajdzie.Liliana czeka na Tego Jedynego, snując fantazje nie z … Czytaj dalej Po co mi chłopak?

Aktorki ze srebrnych wież

Opublikowany

Tajemnice, nadzieje i marzenia…Szkolne przyjaźnie są wieczne!Cudownie jest się uczyć w Srebrnych Wieżach – mieszkam razem z moimi pięcioma najlepszymi na świecie przyjaciółkami, a na dodatek robię to, co lubię najbardziej: występuję na scenie! Nie mogę się już doczekać przesłuchania do szkolnego przedstawienia.Jest tylko jeden problem: pewna dziewczyna ze starszej klasy uważa, żejest najlepsza ze … Czytaj dalej Aktorki ze srebrnych wież

To ja Lucy. Część 3. Chłopaki na scenę

Opublikowany

Trzecia część serii "To ja Lucy" Cześć! To ja – Lucy Jessica Hartley. Wróciłam z Krainy Niepisania. Oto wiadomość z ostatniej chwili:Lucy Jessica Hartley, niezbyt pilna uczennica, kochająca córka, niezbyt czuła siostra, powszechnie znana jako Wyrocznia Mody (czyli ja) została poproszona o wymyślenie strojów dla zespołu śpiewających chłopaków, którzy zamierzają wziąć udział w konkursie "Chłopaki … Czytaj dalej To ja Lucy. Część 3. Chłopaki na scenę

Magiczna przemiana

Opublikowany

1 część serii "To ja Lucy"Cześć! Nazywam się Lucy Jessica Hartley, a to jest mój dziennik. Cały o mnie. Chcę opisać Wam swoje życie, to znaczy wszystko, co mi się w nim zdarza. Zamierzam nawet powierzyć Wam tajemnice, które zna tylko moja najlepsza przyjaciółka Jula, albo których nie zna nikt poza mną. Zaczynam.