Złudna Gra, Iga Karst, Telbit – gra miejska

Opublikowany Autor blogksiazki

Najnowszy thriller kryminalny Złudna Gra wrocławskiej autorki Igi Karst trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Złudna gra to druga po Egzaminie z tajemnicy, powieść z serii Pierwiastek strachu.

Na studenckiej imprezie umiera chłopak. Dla policji sprawa jest oczywista – zaćpał się. Tylko przyjaciele w to nie wierzą. Wiedzą, że Szymon był wrogiem narkotyków. By zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach, dziewczyna zmarłego wyjeżdża do Monachium. Podejmuje się współtworzenia książki o tajemnicach Dolnego Śląska. Wbrew pozorom wyjazd nie ukołysze jej skołatanych nerwów, a praca okaże się czymś więcej niż tylko pogłębianiem historycznych fascynacji. Natalia nie przypuszcza nawet, że pasja, którą dzieliła z chłopakiem, ściągnęła na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Dziewczyna staje się kartą przetargową w grze o najwyższą stawkę. Stawkę, która spędza sen z powiek pewnemu szwajcarskiemu multimilionerowi…

Iga Karst będzie podpisywała swoje książki podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek w piątek, 5 grudnia  o godzinie 16.00 na stoisku wydawnictwa Telbit.

Wydawnictwo Telbit, z okazji wydania „Złudnej Gry” Igi Karst, organizuje niecodzienną promocję książki – grę miejską. Start gry 5 grudnia w piątek o godzinie 13:00 – Pręgierz na Rynku Wrocławskim. Na Zwycięzców czekają „przygodowe” nagrody oraz… niezwykłe wspomnienia!!!

Jak grać? Wrocław to miasto zagadek. Podążaj tropem wskazówek, a poznasz prawdę! Napotkane postaci udzielą Ci pomocy. Czasem zrobią to z przyjemnością, niekiedy będziesz musiał uciec się do podstępu lub nawet przekupstwa! Twoim zadaniem jest skompletowanie informacji związanych ze śmiercią Szymona Derenia. Nieważne, jak to zrobisz, ważne, byś poznał prawdę, którą odkrył Szymon Dereń…

Skąd pomysł? Złudna gra to już druga książka Igi Karst w nowej, detektywistyczno-przygodowej serii Wydawnictwa Telbit – Pierwiastek Strachu. Cechą łączącą kolejne powieści Autorki jest motyw niewyjaśnionych zagadek z przeszłości oraz tajemnic spowijających zabytki Dolnego Śląska. Wrocław pulsuje magią historycznych intryg… Złudna gra to elektryzująca powieść, w której Twoje domysły stoczą walkę ze zdrowym rozsądkiem, wiedza Cię zgubi, a zmysły zawiodą. Niczego nie możesz być pewien. Nie daj się wplątać w śmiertelną intrygę…

Kto może wziąć udział w Grze? Każdy. Warunkiem wzięcia udziału w Grze jest przesłanie zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko oraz wiek na adres e-mail: konkursy@telbit.pl do 30 listopada. Jeśli masz już kogoś do pary, koniecznie zaznacz to w mailu (wpisując dane Twojego Kompana). Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronie www.telbit.pl oraz www.edu.info.pl

W akcję włączyło się miasto Wrocław i lokalne media, m.in. Radio Wrocław.  Patronat medialny: Polski Portal Edukacyjny Edu.info.pl oraz Radio Wrocław

Rozmowa z Igą Karst:

„Egzamin z tajemnicy” to początek serii „Pierwiastek strachu”. Pani bohaterka Majka zostaje uwikłana w kryminalną intrygę. W rozwiązaniu pomaga jej przyjaciel, akcja toczy się we Wrocławiu, a zabójstwo, które odkrywają bohaterowie, popełniono przy alei Kasprowicza. Skąd pomysł na tę książkę?

Bardzo chciałam napisać powieść, której bohaterowie będą tak prawdziwi, jak wszyscy nastolatkowie i studenci. Nie mieli to być herosi rodem z amerykańskich filmów, tylko prawdziwi, zwyczajni ludzie. Mieli czuć prawdziwe emocje, płakać, śmiać się. Akcję umieściłam na Karłowicach, bo sama mieszkam obok, na Różance. Często chodziłam do biblioteki w szkole w pobliżu wieży ciśnień. Aleja Kasprowicza, którą chadzałam, zaczarowała mnie. Dlatego tam został zabity mój bohater Marcel Foks.

Debiutowała Pani trzy lata temu, historią o Panu Samochodziku. Czy to efekt dziecięcych fascynacji czytelniczych?

Mama podsunęła mi książki Zbigniewa Nienackiego, zaczęłam je czytać w dzieciństwie. Seria tak mnie oczarowała, że chciałam napisać „swojego” Pana Samochodzika. Po maturze napisałam książkę „Pan Samochodzik i… Perły księżnej Daisy”. Opowieść spodobała się wydawcom na tyle, że poprosili o następne.

Wróćmy na Karłowice. Książki zakorzenione we Wrocławiu świetnie się sprzedają. Można się nawet wybrać na wycieczkę śladami bohaterów kryminałów Marka Krajewskiego. Myślała Pani o podobnej popularności, pisząc swoje książki?

Mój pomysł na Pana Samochodzika pojawił się mniej więcej w tym samym czasie, kiedy zaczęto wydawać powieści pana Krajewskiego, więc mogę powiedzieć, że rosły równolegle obok siebie. Mnie zafascynowały tajemnice dolnośląskie, których jest mnóstwo. Legendarne podziemia Wrocławia stały się częścią tytułu drugiej książki. Wrocław jest magiczny. Nie da się o nim nie pisać sensacyjnie.

Jest Pani wrocławianką z urodzenia?

Tak. Na Różance mieszkam od pierwszej klasy szkoły podstawowej, wcześniej mieszkałam bliżej centrum. Życie w otoczeniu poniemieckich willi, z widokiem na dziurę w murze po kulach, bardzo rozbudza wyobraźnię.

W którym domu przy Kasprowicza mieszkał Foks?

Nie wskażę go. Może taki konkretny dom istnieje, a może nie, chciałabym zostawić to dla siebie. W książce przywołuję atmosferę alei Kasprowicza.

Szkoda. Zamyka Pani drogę wycieczkom szukającym domu Foksa.

Można przyjść na Karłowice i samodzielnie spróbować znaleźć dom albo przynajmniej zasmakować atmosfery otoczenia.

Jaki będzie tytuł następnej książki w tej serii?

„Złudna gra”, też pełna tajemnic i zagadek. Będzie trochę więcej pierwiastka strachu i trupów. Tajemnica będzie dotyczyła jednego z największych klasztorów w Europie mieszczącego się na Dolnym Śląsku. To klasztor cystersów, ale więcej nie zdradzę.

Źródło i dalsza część wywiadu z Igą Karst znajduje się na stronie naszemiasto.pl

Iga Karst, właść. Iga Schmidt (ur. 9 września 1985 we Wrocławiu) – polska pisarka, autorka powieści kryminalnych.

Iga Karst debiutowała w 2005 roku powieścią „Pan Samochodzik i… Perły księżnej Daisy”. Opublikowała też książki: „Pan Samochodzik i podziemia Wrocławia”, „Pan Samochodzik i Eldorado”. W roku 2008 opublikowała pierwszą autorską powieść kryminalną zatytułowaną „Egzamin z tajemnicy”.

Jedna odpowiedź na Złudna Gra, Iga Karst, Telbit – gra miejska