Zielona Polska

Opublikowany Autor blogksiazki

Przewodnik „Zielona Polska” prowadzi przez miejsca, do których nie dociera wielkomiejski zgiełk i chaos. Malownicze doliny rzeczne, dzikie lasy, rozległe bagna to wymarzone przestrzenie na wakacje dla wszystkich spragnionych odpoczynku, harmonii i bliskiego kontaktu z naturą.

Przewodnik prezentuje 27 regionów, które są szczególnie warte odwiedzenia. Podążając jego szlakami, można zobaczyć zaskakujące dwumetrowe paprocie i najwyższe klify w Wolińskim Parku Narodowym,dotknąć mięsożernych rosiczek i powąchać kwitnące storczyki na Polesiu,usłyszeć wielotysięczne stada gęsi i żurawi w ujściu Warty i wspiąć się na „suwalską Fudżijamę”.

Opis każdego regionu zawiera mapkę, wiadomości fizycznogeograficzne, mnóstwo praktycznych informacji m.in. na temat noclegów,a także przepisy w zakresie ochrony przyrody obowiązujące na danym obszarze.

Tym, co wyróżnia „Zieloną Polskę” spośród innych publikacji, jest inspirujące podejście autorów do ochrony przyrody. Książka prezentuje podstawy ekologicznego savoir-vivre’u – uczy, jak obcować z przyrodą, nie szkodząc jej. Radzi, jak zorganizować biwaki leśną toaletę, rozpalić bezpiecznie ognisko i podróżować z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.

Przewodnik propozycja dla przyjaciół przyrody – pragnących słyszeć szum potoku i śpiew ptaków, a nie chrzęst puszki pod butem.