Zen i sztuka obsługi motocykla. Rozprawa o wartościach

Opublikowany Autor blogksiazki

Zen i sztuka obsługi motocykla – rzecz o wolności i fundamencie człowieczeństwa.

Zen i sztuka obsługi motocykla to dzieło legendarne, kultowa książka lat siedemdziesiątych, która do dziś inspiruje miliony ludzi.

Opowieść o wakacyjnej podróży, w którą wyruszają narrator i jego jedenastoletni syn, przeradza się w osobistą i filozoficzną odyseję, wyprawę w głąb własnego "ja", mozolne odkrywanie sensu istnienia. Na pozór prozaiczna sztuka obsługi motocykla staje się punktem wyjścia wspaniałej syntezy nauki, religii i humanizmu. Ta poruszająca, transcendentna księga życia śmiało wytycza szlak wśród egzystencjalnych rozterek i dylematów współczesnego świata.

Niniejsze wydanie zawiera istotne dla zrozumienia całości zmiany typograficzne oraz nowy, wnikliwy wstęp autora.

"Natchniona, oryginalna książka. (…) Narracyjny takt i doskonałe dawkowanie efektów nie poddają się krytyce. Analogie z Moby Dickiem są oczywiste".

"The New Yorker"

Robert M. Pirsig urodził się w 1928 roku w Minneapolis. Studiował chemię, filozofię i dziennikarstwo na University of Minnesota, a także filozofię Wschodu na uniwersytecie w Benaresie w Indiach. Oprócz Zen i sztuki obsługi motocykla (1974) opublikował kontynuację tej książki, zatytułowaną Lila (1991).