Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków + CD

Opublikowany Autor blogksiazki

Jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na język angielski. Na przykładzie 25 dialogów książka omawia kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim. Do książki dołączone jest CD w formacie mp3 z dialogami.

Książka omawia niewłaściwe użycie niektórych fraz i struktur językowych przez Polaków. Aby dobrze opanować słownictwo i gramatykę języka angielskiego należy wiedzieć, jak funkcjonują one w naturalnym kontekście, jakie związki frazeologiczne mogą tworzyć i w jakich sytuacjach mogą być użyte. Te właśnie problemy wyjaśniają autorzy publikacji.
prof. dr hab. Roman Lewicki, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

We are an international company based here in Poland and a command of good English is a must for all our key employees. This book is a great way for them to learn how to avoid many of the common mistakes; it’s style is one of fun, it’s learning points easy to remember – a very effective aid. I’d recommend it to anyone who’s English is already pretty good but just needs that little bit extra.
Sean Brown, Prezes Zarządu Wabco Polska Sp. z o.o.

"Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków" wskazuje najczęściej popełniane błędy i uczy, jak ich
unikać. Polecamy tę książkę wszystkim, którzy chcą, by ich znajomość języka angielskiego była na jak najwyższym poziomie.
dwumiesięcznik "English Matters", wydawnictwo Colorful Media