Zdrowie – stres – choroba w wymiarze psychologicznym-IMPULS

Opublikowany Autor blogksiazki

Helena Wrona-Polańska (red. nauk.)
Zdrowie – stres – choroba w wymiarze

Monografia, którą oddajemy do rąk Czytelnika, zawiera prace na temat zdrowia, stresu i choroby z perspektywy psychologicznej, autorstwa reprezentantów różnych ośrodków naukowych w Polsce. Książka składa się z czterech części.
Część pierwsza – zatytułowana „Zdrowie i zasoby” – zawiera prace omawiające różne aspekty zdrowia, w tym także jego wymiar duchowy oraz zasoby podmiotowe, takie jak: poczucie koherencji, inteligencja emocjonalna, a także te wynikające z kontekstu sytuacyjnego, doświadczeń życiowych, zasobów społecznych (np. wsparcia), które sprzyjają zdrowiu…
W części drugiej – zatytułowanej „Stres a problematyka Ja-cielesnego” – autorzy poruszają tematykę różnych źródeł stresu w zawodzie nauczyciela, sposobów doświadczania lęku społecznego i postaw wobec własnego ciała…
Część trzecia pt. „Choroba somatyczna – konteksty psychologiczne i społeczne” zawiera prace dotyczące wpływu różnych zmiennych psychologicznych na zachowanie i zmaganie się ze stresem choroby somatycznej. Rozpoczyna ją artykuł na temat niezwykle ważnego problemu – doświadczenia czasu w chorobie przewlekłej. Obserwacje kliniczne i badania własne wskazują na istotną rolę czynnika temporalnego w radzeniu sobie z chorobą przewlekłą. Autorka ukazuje, jak wiele odniesień do czasu zawiera w sobie choroba przewlekła: czas chorowania, pogorszenia i remisje, odroczenie planów… szerszy opis na stronie internetowej wydawnictwa

ISBN 978-83-7308-927-3, Wydanie I, Kraków 2008
Format B5, Objętość 398 strony, Oprawa miękka, klejona

2 odpowiedzi na Zdrowie – stres – choroba w wymiarze psychologicznym-IMPULS

  1. Jeśli mamy jakiś problem i chcemy go poznać jak wygląda u innych poelcam wyszukiwarkę chorych http://www.naszechoroby.pl Portal społecznościowy umożliwia kontakt osób z tymi samymi chorobami i chorzeniami, na które sami cierpimy.
    Łatwo odszukasz ludzi, zdobędziesz wiedzę o skutecznych lekach, przeczytasz porady innych o danej chorobie. Swobodnie wymienisz się swoimi doświadczeniami z osobami z tymi samymi problemami.

  2. Większej bzdury jak „serwis społecznościowy” dla osób chorych to nie widziałem 🙂