Wojna światów… z angielskim – nauka angielskiego przez książkę

Opublikowany Autor blogksiazki

Wojna światów… z angielskim, Dariusz Jemielniak, Tomasz Obrodzki. O Wojnie światów z angielskim znakomita specjalistka w nauczaniu języka angielskiego, Elżbieta Jendrych, napisała: „Nauka naprawdę staje się przyjemnością.” Wojna światów z angielskim to kontynuacja serii wydawnictwa Telbit – pierwsza książka to Trzech panów w łódce… z angielskim. Wojna światów… z angielskim to kurs do samodzielnej nauki języka angielskiego oparty na klasycznej i jednej z najgłośniejszych powieści science-fiction Herberta G. Wellsa „The War of the Worlds”.

Najważniejsze zalety tej książki to:

* Wiele osób na poziomie FCE ma duże kłopoty z czytaniem po angielsku, ale musi już czytać nieadaptowane teksty książek w oryginale (wymóg egzaminacyjny!). Niniejszy podręcznik do doskonała forma nauki dla tych właśnie czytelników.

* Fabuła książki wciąga i znacznie ułatwia przyswajanie słownictwa, starannie dobranego w taki sposób, by umożliwić osobom na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym opanowanie nowych słów.

* Dzięki obcowaniu z literaturą i późniejszemu kilkukrotnemu przećwiczeniu konkretnych zasobów leksykalno-gramatycznych szansa na pamięciowe opanowanie materiału znacznie się zwiększa.

* Umieszczanie tłumaczeń słów obok tekstu umożliwia czytelnikowi śledzić tok książki bez częstego sięgania do słownika.

* Bardzo liczne ćwiczenia i wyjaśnienia gwarantują przyswojenie sobie nie tylko słów, ale i struktur gramatycznych, a nawet wybranej wiedzy z zakresu kultury anglosaskiej.

* Wielu nauczycieli potrzebuje interesujących materiałów na lekcje – wybrana tu lektura, podzielona na małe fragmenty to dobry szablon lekcyjny, a dobór znakomitej powieści gwarantuje, że lekcje nie będą nudne.

Interesująca forma poznania i utrwalenia słownictwa w oparciu o pobudzający wyobraźnię, autentyczny tekst słynnej powieści science-fiction. Objaśnienia najtrudniejszych słów podane na marginesie tekstu ułatwiają czytanie, a kreatywne i wszechstronne ćwiczenia, przeznaczone dla inteligentnego odbiorcy, utrwalają poznane słownictwo.
Autorzy nie zapomnieli o warstwie gramatyczno-strukturalnej języka; dali świetne objaśnienia w języku polskim i dużo ćwiczeń gramatycznych. Idealna i godna polecenia pozycja dla osób dość dobrze znających język angielski – nauka naprawdę staje się przyjemnością.
Elżbieta Jendrych – Kierownik Zespołu Języka Angielskiego Centrum Języków Obcych, Akademia Leona Koźmińskiego

Dariusz Jemielniak jest adiunktem w Akademii Leona Koźmińskiego. Pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, jest także współautorem podręcznika „Angielski – sztuka unikania błędów” (2003, Wiedza Powszechna),”Encyklopedii języka angielskiego” (2004, Wydawnictwo Literackie), „Trzech panów w łódce… z angielskim!” (2008, TELBIT). Jest twórcą największego polskiego serwisu o języku angielskim, angielski.edu.pl, oraz najpopularniejszego (i zarazem najobszerniejszego) darmowego słownika internetowego ling.pl. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, MEN, Fundacji Nauki Polskiej, Fundacji W. Fulbrighta, Fundacji Kościuszkowskiej, odbywał staże naukowe na Cornell University
(2004-2005), Harvard University (2007), University of California, Berkeley (2008).

Tomasz Obrodzki jest absolwentem filologii angielskiej o specjalizacji nauczyciel języka angielskiego. Jego specjalnością jest metodyka nauczania języków obcych, z której napisał i obronił pracę licencjacką oraz magisterską. Redaktor naczelny i ekspert największego w Polsce portalu do nauki języka angielskiego – angielski.edu.pl, nauczyciel, lektor, korepetytor, autor materiałów „online” do nauki języka angielskiego, autor serwisu ang.edu.pl – „Jak pisać wypracowania po angielsku – poradnik dla zielonych.”