Włoski dla bystrzaków. Kurs dla początkujących + CD

Opublikowany Autor blogksiazki

Parla italiano? No pewnie — wszak jestem italiano vero!
Adio, pomidore! Avanti, włoska przygodo!
Świat włoskiej polityki jest zadziwiająco podobny do tego, co znamy z naszego polskiego podwórka. Również sami Włosi, choć obdarzeni nieco większym temperamentem, w bardzo wielu aspektach przypominają Polaków. Nic więc dziwnego, że czujemy się tam jak w domu, a do tego jeszcze lazurowe morze, błękitne niebo i apetyczne… spaghetti!

Przygotowaliśmy dla Ciebie podręcznik oparty na znanej na całym świecie metodzie Berlitza. Będzie on stanowił doskonały substytut każdego kursu językowego lub stanie się jego znakomitym uzupełnieniem. Z pewnością docenisz go, jeśli szukasz książki oferującej klarownie opisaną gramatykę, a przy tym pomysły na praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa. Naucz się porozumiewać po włosku w podróży, restauracji, muzeum i podczas zakupów. Podpowiemy Ci też, jak czerpać radość z rozrywki we włoskim stylu.

Ćwicz wymowę oraz akcent i prowadź płynne rozmowy po włosku.
Sprawdź, jak można gładko opanować gramatykę i odmianę czasowników.
Poznaj i naucz się stosować na co dzień idiomy i popularne powiedzenia.
Skorzystaj również z cennych rad, przydatnych w czasie podróży po Italii.
Ponadto znajdziesz tu dekalogi: 10 sposobów na szybką naukę języka włoskiego, 10 rzeczy, których nigdy nie należy mówić po włosku, 10 ulubionych zwrotów Włochów oraz 10 ważnych włoskich świąt.

Francesca Romana Onofri – autorka podręczników do nauki języka włoskiego, tłumaczka i pedagog.
Karen Antje Mioller – współautorka, a także redaktorka podręczników i ćwiczeń do nauki języka włoskiego.