Władca równin

Opublikowany Autor blogksiazki

Kiedy młody dziennikarz Curro Mencia odkrywa, że rodzinny dom, w którym spędził dzieciństwo, zostaje wystawiony na sprzedaż, coś w nim pęka. Ten dom to dla niego zdecydowanie więcej niż mury. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu własnych korzeni i rodzinnych tajemnic. Jedną z nich są nieznane losy dziadka, Hamisha, szkockiego poszukiwacza przygód, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziennikarz opuszcza Madryt i wraz z ukochaną kobietą udaje się do Paryża, gdzie odnajduje przyjaciela dziadka, który postanawia pomóc młodym osiągnąć cel podróży. Wspólnie docierają do Afryki i odkrywają fascynującą historię życia Hamisha…
„Za sprawą niezwykłego magnetyzmu saga rodziny Mencia, której los na zawsze związał się z afrykańskim kontynentem, stała się „oczkiem w głowie” wydawców Plaza&Janes”.
ABC
„’Władca równin’ nie jest tuzinkową wycieczką, lecz podróżą w klasie business, z tych, które zawsze trwają jedno mgnienie i które podróżnik pragnąłby wydłużyć w nieskończoność”.
Publico
„Dla autora punktem wyjścia całej historii jest ‘pragnienie odzyskania dzieciństwa’ spełniające się w opowieści o dziadku, na którego poszukiwanie, w czterdzieści lat od jego zaginięcia, wyrusza bohater. Oto uczuciowa geografia ‘Władcy równin’, powieści, która rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu.”
El Mundo