Weekend początkujących dramatopisarzy

Opublikowany Autor blogksiazki

Jeśli interesujesz się sztuką i marzysz o poznaniu warsztatu pracy dramatopisarza, to wydarzenie na pewno Cię zainteresuje.

Dzisiaj o 17:00 rozpoczyna się WEEKEND SZTUK (OPTY)MISTYCZNYCH. Będzie trwał jedynie do niedzieli wieczór. Impreza jest organizowana przez Dom Kultury „Rakowiec”. Podczas jej trwania oprócz możliwości obejrzenia spektakli „Dziadek” Adama Walnego oraz „Satana” Marcina Bortkiewicza, można uczestniczyć w warsztatach pisania terapeutycznego. Warsztaty poprowadzi dramatopisarz Artur Pałyga.

„Proponuję pisanie, jako terapię. Ta niedoceniana, terapeutyczna funkcja pisania dziś być może jest jedną z najistotniejszych, jeśli nie NAJistotniejszą. Pisanie jest terapią indywidualną i terapią społeczną. Szczególnie pisanie dla teatru. Piszący to pacjenci i terapeuci w jednym. Każda terapia jest z gruntu optymistyczna, gdyż w ten czy inny sposób, indywidualnie bądź globalnie zakłada przejście z gorszego stanu w lepszy. Jak to na terapii bywa, będziemy opowiadać sobie historie, poznawać się, poznawać nawzajem swoje historie. Będziemy próbować je odgrywać i wreszcie, inspirując się nimi, dokonywać terapeutycznego aktu pisania. Hasłem warsztatów jest, niczym u Woltera, optymizm. Zapraszam radośnie!”
Artur Pałyga

Udział w warsztatach będzie bezpłatny. Niestety ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia (dane kontaktowe, krótka informacja o sobie) należy przesyłać na adres: info@oko.com.pl.

Sztuki,które zaczną pisać uczestnicy podczas trwania warsztatów wezmą udział w konkursie na sztukę optymistyczną.

Program imprezy:

PIĄTEK, 2 grudnia, 17:00-21:00
warsztaty dramatopisarskie z Arturem Pałygą (zapisy:info@oko.com.pl)

SOBOTA, 3 grudnia,

11:00-18:00 warsztaty dramatopisarskie,

19:00
„Dziadek” spektakl Adama Walnego – wstęp wolny

NIEDZIELA 4 grudnia

12:00-17:00
warsztaty dramatopisarskie

18:00
„Satana” – spektakl na podstawie „Doktora Faustusa” Tomasza Manna – reż. Otton Miedziewski, wyk. Marcin Bortkiewicz – wstęp wolny.
„Dziadek” spektakl Adama Walnego – wstęp wolny

(źródło: www.rakowiec.art.pl)