Wampiry, strzygi i spółka

Opublikowany Autor blogksiazki

Wampiry, strzygi i spółka

Wystawa „Wampiry, strzygi i spółka” prezentowana jest w Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy Kredytowej 1. Oprócz samej ekspozycji odbywają tam się różne atrakcje towarzyszące, m.in. pokazy filmowe, wykłady i LARPy. Jedną z tych atrakcji jest jednodniowe (06.06) seminarium z udziałem polskich pisarzy, organizowane przy współudziale Stowarzyszenia Avangarda: „Wizerunek wampirów i innych demonów okiem twórców fantastyki”. Wśród zaproszonych gości Witold Jabłoński, Łukasz Orbitowski, Tomasz Bochiński i Robert Foryś.
Pisarze wygłoszą indywidualne odczyty na wybrane przez siebie tematy.

godz. 11.00 – „Wampiry i strzygi w wierzeniach Słowian. Mity i rzeczywistość” – Robert Foryś autor „Za garść czerwońców” z cyklu „W służbie Ich Królewskich Mości”.
godz. 12.00 Wampir w literaturze: rozwój czy degradacja? – Tomasz Bochiński
godz. 13.30 – „Jak kochają wampiry? Wampirzy erotyzm w literaturze i filmie” – Witold Jabłoński, autor cyklu historyczno-fantastycznego o alchemiku Witelonie  „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer”.
godz.14.30 – „Nowe wątki wampiryczne. Od Anny Rice do Stephanie Meyer.” – Łukasz Orbitowski, autor „Horror show” i „Tracę ciepło”. Redaktor, publicysta, badacz twórczości związanej z grozą i horrorem.

6 czerwca, start g. 11.00, Warszawa, Muzeum Etnograficzne, u. Kredytowa 1