Tryumf Fundacji

Opublikowany Autor blogksiazki

Tryumf Fundacji wraz z książkami Gregory’ego Benforda i Grega Beara tworzy trzytomowe uzupełnienie siedmiotomowego cyklu "Fundacja" Isaaca Asimova. Stanowi piątą część cyklu.

David Brin (ur. 1950) jest doktorem filozofii i fizykiem, a zarazem – obok Grega Beara – jednym z najwybitniejszych amerykańskich twórców hard SF. Polski czytelnik zna przede wszystkim powieści: Brzeg nieskończoności, Gwiezdny przypływ, Słoneczny nurek, Stare jest piękne, Rafa jasności, Wojna wspomaganych. Na podstawie Listonosza powstał w 1997 roku Wysłannik przyszłości w reżyserii Kevina Costnera. Autor jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, m.in. Hugo, Nebula, Locus, John W. Campbell Award.

Tryumf Fundacji Davida Brina wraz z książkami Gregory’ego Benforda i Grega Beara tworzy trzytomowe uzupełnienie wydawanego przez Dom Wydawniczy REBIS siedmiotomowego cyklu "Fundacja" Isaaca Asimova.

Przygnębiony i zniedołężniały Hari Seldon dożywa w izolacji kresu swych dni. Szansą przerwania samotności, wbrew umowie z Komisją Bezpieczeństwa Publicznego, jest wyprawa badawcza w kosmos. Ojciec psychohistorii i były Pierwszy Minister – manipulowany przez frakcje robotów, cyborgi i ktliniańskich powstańców – trafia po wielu perypetiach na starożytną Ziemię. Kolebka ludzi i robotów to klucz do historii zasiedlenia Galaktyki i dalekosiężnych planów R. Daneela Olivawa. Kto wytyczy przyszłość: wszechogarniająca Galaksja czy obie Fundacje? Bez względu na odpowiedź wróg pozostanie ten sam…