Terry Prachett na BooksOn

Opublikowany Autor blogksiazki

Na BooksOn pojawiła się oferta na książkę „Niewidoczni akademicy” Terry Pratchett’a. Można ją kupić za 14,95 zł zamiast 29,90 zł.

Książki Pratchetta zostały przetłumaczone na 33 języki. W sumie dotychczas sprzedano ich ponad 50 milionów egzemplarzy. Autor „Niewidocznych akademików” jest obecnie drugim najchętniej czytanym pisarzem w Wielkiej Brytanii.

W trzydziestej siódmej książce z Świata Dysku Terry Pratchett bierze pod pióro piłkę nożną, rozkłada ją na czynniki pierwsze i sprawdza, co siedzi jej w środku: miłość, strach, nienawiść i przywiązanie. I sporo innych rzeczy. /ten akapit, to fragment recenzji Łukasza Bodurki – cały jej tekst znajdzisz poniżej/

Akcja

Magowie z tajnego uniwersytetu w Ankh-Morpork słyną z mądrości, talentów magicznych i zamiłowania do popołudniowej herbatki. Z całą pewnością jednak nie ceni się ich jako sportowców. Lord Ventinari, lokalny tyran, sugeruje rektorowi, że uniwersytet powinien przywrócić popularną niegdyś tradycję footballową i skomponować drużynę składającą się z kadry akademickiej i studentów. Profesorowie mają twardy orzech do zgryzienia. Muszą ustalić, dlaczego ich rodacy – niezależnie od wieku i statusu społecznego – przepadają za footballem. Muszą nauczyć się w niego grać. A następnie muszą wygrać mecz, nie korzystając z magii…

O cyklu „Świat Dysku” (według Wikipedii)

Licząca obecnie około czterdziestu książek seria Świat Dysku, to humorystyczne, a często satyryczne fantasy. Autor osadził akcję w wymyślonym przez siebie świecie – Świecie Dysku – jako alegorii zwykłego, codziennego życia. Nazwa Świat Dysku pochodzi od jego konstrukcji – świat ten jest ogromnym dyskiem leżącym na grzbiecie czterech słoni, które z kolei stoją na skorupie olbrzymiego żółwia A’Tuina płynącego przez pustkę. Jest to nawiązanie do jednego ze średniowiecznych wyobrażeń Ziemi. Powieści parodiują wiele zjawisk i idei dzisiejszego świata: kultowe postacie fantasy i science fiction (np. Conana Barbarzyńcę), filmy Ingmara Bergmana, specyfikę Australii, Hollywood, prasę, muzykę rock and roll czy historię Egiptu, nawiązują też do religii, filozofii, związków zawodowych, polityki czy monarchii.

O autorze

Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 r. w Beaconsfield. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, a w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”, a potem kolejne „Ciemna strona słońca” (1976) i „Strata” (1981). W 1983 r. ukazała się jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – „Kolor magii”. W 1998 r. został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

(źródło http://www.bookson.pl)