Tektonika uczuć – Éric Emmanuel Schmitt

Opublikowany Autor blogksiazki

Tektonika uczuć Éric’a Emmanuel’a Schmitt’a to obowiązkowa pozycja. Éric Emmanuel Schmitt ma swój niestandardowy styl, co podkreśla w Tektonice uczuć. Każda książka tego autora to coś nowego w formie, a szczególnie treści, która intryguje każdego. Tektonika uczuć to jakby sztuka odgrywana w teatrze przez parę doskonałych aktorów – Richarda i Diane, którzy kochają się ale… zapraszam do lektury i gorąco polecam 🙂

Literacka perełka autora Małych zbrodni małżeńskich. Błyskotliwa wiwisekcja ludzkich dusz.
Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż… może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego… Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą?

Błyskotliwy dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji
i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski.

Bo miłość to nieustająca gra.

Jedna odpowiedź na Tektonika uczuć – Éric Emmanuel Schmitt

  1. Kolejną wartościową pozycją Schmitta jest również „Odette i inne historie miłosne”. Choć autor ma na swoim koncie liczne książki o miłości, żadna nie opisuje jej w sposób klasyczny i standardowy. 'Odette” jest zbiorem niesamowitych i zaskakujących historii kobiet, które marząc o miłości i szczęściu przeżyły swoje życie w ten czy inny sposób. Temat sam w sobie nie jest oryginalny, ale sposób w jaki Schmitt przedstawia miłość jest niezwykle ujmujący i urzekający. Kolejne dzieło godne polecenia!