Targi Książki Historycznej

Opublikowany Autor blogksiazki

W dniach 24-27 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie  odbędą się Targi Książki Historycznej.

W tym roku po raz pierwszy na Targach odbędzie się Salon Bibliotek, na którym swoją ofertę będą prezentować największe biblioteki z całej Polski. Swój dorobek wydawniczy zaprezentują wydawnictwa muzealne. Będzie można zapoznać się z największą ofertą książek historycznych ponad 100 wydawców.

TargomKsiążki Historycznej będą towarzyszyć liczne panele dyskusyjne, pokazy filmów dokumentalnych  i spotkania z autorami.  Zostaną zorganizowane gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także spacery historyczne po Warszawie dla dorosłych i dzieci. W tym roku na Targi przyjedzie zespół Percival (http://www.percival.pl/), prezentujący muzykę Słowian i Wikingów. Swoją ofertę zaprezentują też wydawcy gier strategicznych i planszowych o tematyce historycznej, i nie tylko. W weekend targowy, tradycyjnie, będzie kursował specjalny tramwaj historyczny, w którym przewodnicy będą opowiadać o historii Warszawy.

Wydawnictwo Bellona informuje też, że w tym roku honorowy patronat nad Targami Książki Historycznej przejął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wstęp na Targi jest bezpłatny.