Szymon Hołownia podpisuje dziś książkę "Bóg, kasa i rock'n'roll"

Opublikowany Autor blogksiazki

Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią.

Dziś (07.11.2011)  o 16:00 w Empiku na Rynku Głównym w Krakowie Szymon Hołownia będzie podpisywał książkę „Bóg, kasa i rock’n’roll”. Jeśli ktoś jeszcze nie ma tej pozycji będzie miał zapewne możliwość kupienia jej na miejscu. Dla ciekawych o czym jest, podaję opis:

„Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie.
Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.

Prowadząc rozmowy składające się na tę książkę, robimy po prostu to samo co taksówkarz wiozący pasażera na lotnisko, fryzjer zakręcający klientce loki, babcie gderające w kolejce do laryngologa czy kumple spotykający się po robocie przy piwie. Przedstawiamy nasz punkt widzenia. Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. Tyle, że zamiast o najnowszym serialu, biuście Dody czy bieżącym kursie franka szwajcarskiego częściej gadamy o rzeczach, które mimo wszystko wydają nam się ważniejsze.
Marcin Prokop

Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni – pogrążeni w słuchaniu Morrisseya – zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: „Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie!”.
Szymon Hołownia”

(empik.com)

2 odpowiedzi na Szymon Hołownia podpisuje dziś książkę "Bóg, kasa i rock'n'roll"