Syrenka

Opublikowany Autor blogksiazki

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjallbacka!
Znakomita wakacyjna lektura!

W Fjallbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedstroma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone w lodzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jeden ze znajomych zmarłego – pisarz Christian Thydell – nagle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Christian, który lada chwila ma odnieść sukces dzięki swej nowej powieści „Syrenka”, dostaje kolejną pogróżkę podczas przyjęcia z okazji debiutu książki. Załamuje się i pokazuje listy Erice Falck, która pomagała mu przy pisaniu powieści. Christian próbuje bagatelizować problem i nie chce kontaktować się z policją, ale Erika wsuwa jeden z listów do torebki i pokazuje go Patrykowi. Od dawna podejrzewała, że Christiana coś gryzie i martwi się, że coś może mu się stać. Patrik dostrzega zaś, w jakim niebezpieczeństwie jest Christian. Ktoś szczerze go nienawidzi, ktoś najwyraźniej niestabilny emocjonalnie, ktoś, kto nie zawaha się przekuć pogróżek w czyny. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a tropy prowadzą w przeszłość…

Syrenka to szósta książka w niezwykle popularnej serii Camilli Lackbergo o Patricku Hedstromie i Erice Falck z miejscowości Fjallbacka. Do tej pory sprzedało się ponad 7 mln książek z tej serii, a autorka 2 lata z rzędu w 2009 i 2010 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej poczytnych pisarzy w Europie.

Po sukcesie poprzednich powieści Camilli Lackberg jej „Syrenka” stała się z miejsca przebojem lata i weszła na pierwsze miejsca list bestsellerów, a dzięki emocjonującemu zakończeniu Camilla sprawiła, że czytelnicy zapamiętają tę lekturę na długo.

Lackberg bardzo dobrze pisze, jej książki to bardzo ekscytujące opowieści, a „Syrenka” będzie z pewnością wakacyjną lekturą dla wielu ludzi.
JAN ANDERSSON, L?NSTIDNINGEN I ?STERSUND

Cóż za mistrzostwo! Wystarczy przeczytać 20 stron szóstej powieści Camilli Lackberg o Patriku i Erice, by poznać wszystkich głównych bohaterów. To emocjonująca współczesna opowieść malowana szybkimi, skutecznymi pociągnięciami.
STIG HANS?N, HELSINGBORGS DAGBLAD

Królowa kryminalnych bestsellerów Camilla Lackberg nazywana jest szwedzką Agathą Christie. I zdecydowanie są między nimi podobieństwa. Tak jak u Christie, powieści Lackberg też są doskonale opakowanymi historyjkami o morderstwach.
CECILIA ISBERG, KRISTIANSTADSBLADET