Strategia izolowanego pionka

Opublikowany Autor blogksiazki

Pozycje z izolowanym pionkiem są najbardziej typową strukturą pionkową. Tylko grając obronę holenderską można być prawie pewnym, że nie dostanie się pozycji z "izolakiem". Pozycje z izolowanym pionkiem prowadzą do innych popularnych struktur, na przykład takich jak pionki wiszące, para c3 i d4 (odpowiednio c6-d5), lub symetryczna struktura w centrum d4 przeciwko d5. Każda z tych konfiguracji wymaga znajomości innego planu, czyli tego jak ustawić figury, które z nich wymieniać, a które należy zostawić. Należy również rozumieć dlaczego takie, a nie inne metody gry są słuszne. Pozycje analizowane w książce każdy szachista musi umieć grać zarówno białymi jak i czarnymi.
Adrian Michalczyszyn, arcymistrz

To pierwsza książka wydana w Polsce całości poświęcona rozgrywaniu pozycji z izolowanym pionkiem. Autorzy "Strategii izolowanego pionka"" arcymistrzowie Aleksander Bielawski i Adrian Michalczyszyn są w Polsce doskonale znani. Ten pierwszy od blisko 25 lat zaliczany jest do czołówki światowej, drugi natomiast znany jest bardziej jako trener (także polskiej kadry narodowej). Trzeci z autorów mistrz Oleg Stecko to autor popularnych książek.

Materiał zebrany w książce pozwoli początkującym szachistom szybko opanować podstawowe zasady gry w pozycjach z izolowanym pionkiem. Dla silniejszych graczy książka ta stanowi doskonałą okazję do przypomnienia i uporządkowania wiedzy na temat izolowanego pionka. Przede wszystkim jest to kompendium planów, które mogą stosować strony posiadające izolowanego pinka. Last but not least książka ta stanowi nieocenioną pomoc dla trenerów, którzy poszczególne rozdziały mogą traktować jako tematy zajęć z podopiecznym i.