Spotkanie z Kingą Dunin

Opublikowany Autor blogksiazki

Dziś (10.11.2011) o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat odbędzie się premiera najnowszej książki Kingi Dunin, powstałej we współpracy ze Sławomirem Sierakowskim pt. Kochaj i rób.
W spotkaniu wezmą udział: Kinga Dunin, Piotr Laskowski, Magdalena Środa; prowadzenie Marta Konarzewska.
Kolejne spotkania z autorką będą miały miejsce 9 grudnia w Salonie Ciekawej Książki w Łodzi
oraz 15 grudnia w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście w ramach Uniwersytetu Krytycznego

O książce:
Kochaj i rób – tylko co? „Co chcesz?” odpowiada św. Augustyn. Kinga Dunin i Sławomir Sierakowski rozmawiają jednak dalej. On pyta, ona odpowiada, a w sukurs przychodzą im teksty publicystyczne autorki. Czasem rozmówcy ścierają się, przerzucają opiniami, kłócą. Czym jest etyka, a czym moralność? Na czym budować związek, jeśli miłość przemija po trzech latach? Czy faceci powinni spotykać się z młodszymi kobietami? Rozmawiają o tym, co jest dla niej wartościowe, o jej marzeniach większych (komunizm) i mniejszych (koniec dyktatury skowronków).
Kochaj i rób to rozmowa przyjaciół i dialog filozoficzny. Próba zarysowania lewicowego projektu etycznego, ale też kobieca opowieść o życiu: w komunie i kapitalizmie, w opozycji i na uniwersytecie, w więzieniu z prostytutkami i już od dziecka, od lat 50. – w spodniach.