Spotkanie z Jarosławem Kretem

Opublikowany Autor blogksiazki

W środę 23 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki „Mój Egipt”.

Do Księgarni TRAFFIC CLUB przy ul. Brackiej 25 w Warszawie zaprasza wydawca książki Świat Książki. Rozmowę z autorem Jarosławem Kretem poprowadzi Grzegorz Chlasta

Książka dostępna jest też jako audiobook.

O „Moim Egipcie”:
Kolejna po bestsellerowych „Moich Indiach” książka Jarka Kreta – dziennikarza, podróżnika, prezentera pogody.

To obraz bardzo osobisty, budowany na wielokrotnych wizytach w tym kraju. Najpierw na rocznym stypendium studenckim, potem podczas licznych – dłuższych lub krótszych pobytów. Autor przemierzając kraj wzdłuż i wszerz poznawał go coraz głębiej i czuł się coraz bardziej związany i zauroczony. Wszystko to opisał i bogato zilustrował zdjęciami.

Na końcu książki autor dołączył garść przepisów kulinarnych.

JAROSŁAW KRET – Dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny, autor bestsellera „Moje Indie” (wyd. Świat Książki, 2009).

Studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 90. był reporterem i prezenterem Teleexpresu. Prowadził autorski program telewizyjny „Klub Podróżników”, nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego magazynu „National Geographic Polska”. Od 2002 jest prezenterem pogody w TVP oraz autorem i współautorem cykli telewizyjnych: „Od słów do głów”, „Planeta według Kreta”, „Podróże z barometrem”.

Od chałwy przez harem aż po haszysz – przeczytałam z wielką ciekawością! Polecam

Beata Pawlikowska

Język jest kluczem do poznania świata. Językiem widzimy więcej niż oczami. Kluczem do poznania Egiptu są: język i pojęcia użyte i opisane przez Jarka Kreta. Przez nie poznasz Egipt lepiej, niż przez lata podróżowania. Pojęcia stwarzają świat, który widzimy oczami. Jarek, z wiekiem dojrzewasz, jak dobre wino!

Marek Kamiński

Jedna odpowiedź na Spotkanie z Jarosławem Kretem

  1. Egipt jest niewątpliwie fascynujący i zdumiewający na każdym kroku, ale jeśli opisuje go Pan Kret to musi być też niezwykle… zręcznie przedstawiony 🙂