Smok Lubomił i tajemnice złości

Opublikowany Autor blogksiazki

Uczucia są zjawiskiem naturalnym. Gdy mamy z nimi kontakt i potrafimy je odpowiednio wyrażać, życie nabiera głębi, a relacje z innymi osobami pełni. Jeśli jednak ignorujemy je lub boimy się ich, zaczynamy mieć kłopoty. Skoncentrowani na sferze intelektu, często nie potrafimy posługiwać się naszą inteligencją emocjonalną.

Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie rozwoju dziecka. Są one tak pomyślane, aby ułatwić rozpoznawanie, akceptowanie i właściwe okazywanie uczuć. Adresowane do dzieci w wieku 5-9 lat, także dorosłym mogą przynieść wiedzę na ten temat.

Książka opowiada o tym, co tracimy, gdy nie dopuszczamy złości do głosu, a także, co się dzieje, jeżeli nie potrafimy nad nią zapanować. Znajdująca się w książce "Instrukcja obsługi złości" przedstawia praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem.

Kolejne bajki, wraz z "instrukcjami obsługi", mówią o smutku, strachu, zazdrości, wstydzie i radości. Uzupełnia je książeczka z propozycjami gier i zabaw pomagających dostrzegać i adekwatnie wyrażać emocje.