Skrzydła Laurel

Opublikowany Autor blogksiazki

Laurel przez całe życie uczyła się w domu, lecz gdy jej rodzice
przenoszą się z domku na odludziu do miasteczka Crescent City w Kalifornii, Laurel po raz pierwszy idzie do szkoły. Nie jest nią zachwycona – przeszkadza jej hałas, ciemne korytarze i obyczaje tamtejszej młodzieży. Laurel nie jest zwyczajna: jest weganką, jada tylko owoce i warzywa, nie myje włosów (tylko płucze wodą, wszystkie kosmetyki bardzo jej szkodzą), upiera się, aby jeść na dworze, bo trudno jej w ogóle wytrzymać cały dzień wewnątrz budynku. Jest przybraną córką swoich rodziców – podrzucono ją na ich próg w koszyku i jej przybrani rodzice zdecydowali się ją adoptować. Jednak już pierwszego dnia w szkole Laurel zaprzyjaźnia się z Davidem – miłym chłopcem, który zdaje się nie mieć wad. Jest uprzejmy, serdeczny i przystojny.
Pewnego dnia Laurel odkrywa, że na jej plecach coś rośnie. Decyduje się powiedzieć o tym Davidowi, który bada tkankę owej narośli pod mikroskopem i okazuje się, że to komórki roślinne. Staje się jasne, że Laurel jest faerie, wróżką, którą podrzucono na stopnie starego domu jej rodziców, aby strzegła bramy do Avalonu, która znajduje się niedaleko. I teraz Laurel musi bronić tej bramy – staje się to trudne, gdy ojciec kupuje księgarnię w Crescent City i zamierza sprzedać dom.
Sytuacja komplikuje się, gdy w życiu Laurel pojawia się tajemniczy i pociągający Tamani, który, w odróżnieniu od Davida, również jest wróżką. Musi zatem stawić czoła nie tylko nieprzyjaciołom misji Avalonu, ale również problemom trójkąta uczuciowego. Zakończenie jest pomyślne, pozostaje otwarte na drugą część.

"Skrzydła Laurel Aprilynne Pike to niesamowity debiut; pomysłowość fabuły idzie w parze z zaskakującym urokiem opowieści"
Stephenie Meyer, autorka sagi "Zmierzch"

Powieść otwiera 4-tomowy cykl. Wkrótce po premierze uzyskała status bestsellera "New York Timesa" i przyniosła autorce międzynarodowy sukces. W 2009 roku firma The Walt Disney Company kupiła prawo do ekranizacji powieści i powierzyła główną rolę Miley Cyrus.