Sieć niebios Lian Hearn

Opublikowany Autor blogksiazki

Sieć niebios Lian Hearn
Sieć niebios Lian Hearn – powieść wydawnictwa W.A.B. pojawi się już 13 listopada. Sieć niebios należy do cyklu Opowieści rodu Otori, na który składają się także: Po słowiczej podłodze, Na posłaniu z trawy, W blasku księżyca, Krzyk czapl.

Sieć Niebios jest zarazem pierwszą i ostatnią opowieścią o rodzie Otorich, znajdującą swój finał tam, gdzie rozpoczyna się akcja Po słowiczej podłodze. Otori Shigeru, syn przywódcy klanu, nie wie jeszcze, że kiedyś będzie przybranym ojcem Takeo, legendarnego władcy Trzech Krain. Cofamy się wiele lat wstecz, by być świadkami jego dzieciństwa i młodości – treningów w sztukach walki, nawiązywania stosunków z plemieniem skrytobójców, a w końcu bitwy, która stała się próbą jego umiejętności i talentu. Na tle tego wszystkiego rozwija się uczucie Shigeru do pięknej pani Maruyamy.

Lian Hearn po raz kolejny wprowadza czytelników w przedziwną rzeczywistość na poły mitycznej, na poły realistycznej Japonii. Sieć Niebios to opowieść o dojrzewaniu do miłości i cierpienia, o grozie wojny i naturze władzy, w której najważniejsze okazuje się panowanie nad własnym umysłem i sercem. Dla fanów serii to lektura obowiązkowa. Dla nowych czytelników – idealny początek.

Szeroka jest sieć Niebios, lecz jej oka drobne.
Lao-Tzu

Patronat medialny nad książką: Interia.pl, fanstasyworld.pl, esensja.pl, Valkiria.net, Poltergeist.pl

Znakomita fantastyka historyczna
„Ursula K. Le Guin”

Hearn z łatwością i wdziękiem łączy rzeczywistość z fikcją, by wyczarować bogaty i urzekający świat magii.
„Publishers Weekly”

Jeśli jeszcze tego nie czytaliście, znaczy że jesteście szaleni.
„The Guardian”

Krwiste czytadło z orientalnym smakiem i wartką fabułą hipnotyzującą niczym spojrzenie Richarda Chamberlaina z niezapomnianego Shoguna.
„Gazeta Wyborcza”

Hearn doskonale panuje nad skomplikowaną fabułą odkrywającą osobiste i polityczne perturbacje bohaterów, sprytne manewrowanie między lojalnością w stosunku do rodziny a koniecznością walki o władzę. Surowa moralność i rygoryzm obyczajów tamtych czasów podsycają mroczną atmosferę, w której wypełnia się przeznaczenie.
„The Independent”

Intrygująca i wciągająca powieść z malowniczymi scenami walk i mistrzowsko nakreślonymi sylwetkami bohaterów.
„The Daily Telegraph”

Najwyższej klasy wyprawa do dawno minionych epok i odległych miejsc.
„The Guardian”

Hearn przewodzi kolejnej tajemnej wyprawie w świat średniowiecznej Japonii, która zachwyci zarówno fanów serii, jak i całego gatunku.
„Booklist”

Lian Hearn – absolwentka wydziału filologicznego uniwersytetu w Oksfordzie, przed powrotem do rodzinnej Australii pracowała w Londynie jako krytyk filmowy i redaktor artystyczny. Jej wieloletnia fascynacja Japonią zaowocowała cyklem Opowieści rodu Otori. Pierwsza część, Po słowiczej podłodze, ukazała się nakładem W.A.B. w 2003 roku. Za tę powieść autorka otrzymała szwedzką Nagrodę Piotrusia Pana. Druga część cyklu, Na posłaniu z trawy (W.A.B. 2004), uhonorowana została przez redakcję „New York Timesa” tytułem wybitnej książki roku 2003. Kolejne tomy sagi, W blasku księżyca (W.A.B. 2005) oraz Krzyk czapli (W.A.B. 2007), również cieszyły się uznaniem i popularnością. Cykl wydano już w dwudziestu pięciu krajach, wytwórnia Universal Pictures zakupiła prawa do ekranizacji. Sieć Niebios (2007) to ostatni tom, który obejmuje czasy poprzedzające akcję Po słowiczej podłodze.