Richard Zimler w Warszawie 17 listopada

Opublikowany Autor blogksiazki

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na spotkanie z autorem książki „Anagramy z Warszawy”.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada (czwartek) o godzinie 19:00 w Traffic Club przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o tym kryminale, kórego akcja rozgrywa się w warszawskim getcie przedstawiam opis książki.

„Jesień 1940. Hitlerowcy izolują 400 000 Żydów na niewielkim obszarze polskiej stolicy, tworząc wyspę odciętą od świata zewnętrznego. Eryk Cohen, starszy wiekiem psychiatra, musi przeprowadzić się do niewielkiego mieszkanka, zajmowanego przez swoją siostrzenicę i ukochanego siostrzeńca, dziewięcioletniego Adama.

Pewnego zimowego dnia Adam znika. Nazajutrz jego zwłoki zostają odnalezione w kolczastym drucie otaczającym getto. Chłopcu ucięto nogę, a w ustach ma kawałek linki.

Kiedy zostaje odnalezione ciało dziewczynki bez jednej dłoni, zaczyna rodzić się podejrzenie, które wprost nie mieści się w głowie ? oto jakiś żydowski zdrajca zwabia dzieci w pułapkę. Chcąc schwytać mordercę, Eryk musi porzucić wszystko, co jeszcze mu zostało, i zapuścić się w najgroźniejsze zakątki Warszawy pod niemiecką okupacją…”
(źródło: matras.pl)