Psychologia. Podręcznik akademicki, red. Jan Strelau, Dariusz Doliński

Opublikowany Autor blogksiazki

Nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazał się najnowocześniejszy i najbardziej aktualny na polskim rynku podręcznik akademicki „Psychologia” pod redakcją prof. Jana Strelaua i prof. Dariusza Dolińskiego. Dwutomowe dzieło prezentuje najważniejsze dziedziny psychologii, omawia zarówno teorie klasyczne, jak i najnowsze nurty w psychologii opierając się na aktualnych wynikach badań. Układ treści odpowiada standardom kształcenia na kierunku psychologia, które obowiązują na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce.

Podręcznik jest pracą zbiorową 38 autorów – psychologów różnych specjalności, wykładających na najbardziej prestiżowych uczelniach. Każdy rozdział uzupełniają profesjonalne ekspertyzy niezależnych naukowców.

Tom 1 obejmuje zagadnienia z zakresu podstaw psychologii, takich jak historia psychologii i jej filozoficzne podstawy, oraz metodologię badań i psychometrię, a także psychologię osobowości, procesów poznawczych, emocji i motywacji oraz różnic indywidualnych.

Tom 2 zawiera treści z zakresu psychologii społecznej, środowiskowej, międzykulturowej i rozwoju człowieka, a także wyniki najnowszych badań neuropsychologicznych i psychofizjologicznych. Czytelnik znajdzie tu również obszerne omówienie psychopatologii oraz podstaw diagnozy i pomocy psychologicznej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów psychologii i innych nauk społecznych, a także dla psychologów praktyków i wszystkich tych, którzy szukają nowoczesnego i aktualnego kompendium wiedzy.

Więcej informacji na stronie internetowej poświęconej podręcznikowi www.psychologia-gwp.pl