Przygoda Eragona trwa – od 14 listopada w Empikach

Opublikowany Autor blogksiazki

Brisingr Christophera Paoliniego czyli 3 tom przygód Eragona trafia do Empików 14 listopada, a od 21 listopada będzie dostępny w całej Polsce. Eragon jest laureatem Asa Empiku za największą sprzedaż w 2005 roku, Najstarszy i Eragon były nominowane do Asa Empiku w 2006 i 2007 roku. Oba tomy sprzedały się w Polsce w liczbie ponad 200.000 egz. Brisingr ukazuje się w pierwszym nakładzie 105.000 egz. Jest to rekordowy pierwszy nakład w wydawnictwie Mag.

Eragon i jego smoczyca Saphira ledwie uszli z życiem z ogromnej bitwy z wojownikami Imperium na Płonących Równinach. Teraz muszą stawić czoło kolejnym niebezpieczeństwom – a także splątanej sieci obietnic i przysiąg, których Eragon może nie zdołać dotrzymać.Pierwsza to obietnica złożona kuzynowi Rotanowi, że pomoże ocalić z niewoli u króla Galbatorixa jego ukochaną Katrinę. Lecz Eragon musi pozostać lojalny także wobec innych. Vardeni rozpaczliwie potrzebują jego siły i zdolności, podobnie elfy i krasnoludy. Gdy buntownicy zaczynają szemrać, a ze wszystkich stron zagrażają im wrogowie, Eragon musi dokonać wyborów, które zawiodą go na krańce Imperium i jeszcze dalej, i mogą wymagać niewyobrażalnie wielkich ofiar.

Eragon to największa nadzieja wolnych ludów na zakończenie tyranii Galbatorixa. Czy niegdysiejszy chłopak ze wsi zdoła zjednoczyć siły buntowników i pokonać króla?