Premiera "Czasu Hondoru" już 30.11.2011!

Opublikowany Autor blogksiazki

30 listopada 2011 do księgarń trafi wydany przez Wydawnictwo Zwierciadło „Czas Honoru”. Autorem jest scenarzysta popularnego serialu emitowanego przez TVP.

Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Wielkiej Brytanii polskich żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej została zrzucona na teren okupowanej Polski. Nazywano ich Cichociemnymi. Mieli przeprowadzić w rodzinnym kraju szereg akcji dywersyjnych wymierzonych przeciwko okupantowi i prowadzić walkę o niepodległość ojczyzny. Byli młodzi, odważni i wolni. Wolni mimo wojny toczącej się wokół nich. Pięknie żyli i pięknie ginęli. Z godnością. Bronek, Janek, Michał, Władek. Żyli w czasach, kiedy życie ludzkie było niemal bezwartościowe, a najcenniejszych był honor. To właśnie o ich losach i losach ich najbliższych opowiada Czas honoru. Książka autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu Czas honoru. Serial emitowany od 2008 r. na antenie TVP zyskał ogromną popularność wśród widzów. Obecnie emitowana jest jego IV seria.

(źródło: materiały wydawcy)

Choć telewizja mnie nudzi i raczej jej nie oglądam, akurat ten serial lubię. Myślę, że jest dobrze zrealizowany i inny od pozostałych „M-jak-miłości”, „Nad-rozlewisk”, „”Na-Wspólnych” itp. Niestety książkom często daleko do oryginałów i na odwrót:  filmom do książek  na podstawie których je nakręcono. Ciekawe jak będzie w tym wypadku?