Powrót Młodego Księcia – premiera WAB

Opublikowany Autor blogksiazki

Na 9 listopada WAB zapowiada premierę nowej książki mającej być uzupełnieniem Małego Księcia. Powrót Młodego Księcia został napisany przez A.G. Roemmersa. Czekam z niecierpliwością i ogromną ciekawością. Niestety rzadko uzupełnienie czy kontynuacja dorasta do pięt oryginałowi. Ciekawe jak będzie tym razem?

„Samotny podróżnik przemierza samochodem pustynię Patagonii. Gdy dostrzega śpiącego na poboczu, wyczerpanego chłopca, zabiera go ze sobą, karmi i poi. Chłopiec to Książę. Młody Książę, zagubiony obieżyświat, który już kiedyś odwiedził planetę Ziemię. Teraz powrócił. I choć czasy się zmieniły, Książę ciągle potrafi poruszyć ludzkie serca. Zwykłe spotkanie dwóch obcych sobie mężczyzn, których tak wiele różni, wkrótce zamienia się w duchową podróż ludzi dyskutujących

o najważniejszych prawdach i zadających sobie najważniejsze pytania. Podróż, która poprowadzi od niewinności do dojrzałości, od codzienności do metafizyki, od smutku i cynizmu do szczęścia i entuzjazmu. Powrót Młodego Księcia to powieść głęboko, do trzewi przejmująca.

Powrót Młodego Księcia sprawi, że przypomnimy sobie o wszystkim, o czym nigdy nie powinniśmy zapominać – o miłości, braterstwie, wychowaniu, rodzinie; te wartości stanowią fundamenty istnienia cywilizowanego społeczeństwa.

Bruno d’Agay, potomek Antoine’a de Saint-Exupéry’ego

Alejandro Guillermo Roemmers urodził się w 1958 roku w Buenos Aires. Nie miał jeszcze dwudziestu lat, gdy zadebiutował tomem poetyckim Soñadores, soñad, zawierającym wiersze pisane od czternastego roku życia. Później wydał m.in. Ancla fugaz (1995), España en mi (1996), Poemas elegidos (2006) oraz Como la arena (2006), za które był nominowany do wielu nagród i wyróżnień literackich. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Argentyńskiej Fundacji na rzecz Poezji. Jest także honorowym przewodniczącym Amerykańskiego Stowarzyszenia Poezji oraz członkiem Instytutu Kultury i Literatury Iberyjskiej i Iberoamerykańskiej. Argentyńskie Stowarzyszenie Pisarzy (SADE) mianowało go Ambasadorem Literatury Argentyńskiej. Jego najnowsze, niezwykłe dzieło, Powrót Młodego Księcia, już stało się bestsellerem: w samej tylko Argentynie sprzedano blisko siedemdziesiąt tysięcy egzemplarzy.”
(źródło: WAB o książce)