Poszukiwany żywy lub martwy

Opublikowany Autor blogksiazki

Już 11 stycznia 2012 ukaże się długo oczekiwana  książka „Poszukiwany żywy lub martwy”, której autorem jest Tom Clancy.Tom Clancy kazał czekać na swoją nową powieść aż siedem lat od czasu ostatniej premiery. „Dead or Alive” ukazała się już w 2010 roku.  Na początku przyszłego roku Wydawnictwo Buchmann opublikuje polski przekład książki.

Podczas gdy Jack Ryan senior – były prezydent USA, zajęty jest pisaniem pamiętników, jego syn pracuje dla agencji wywiadowczej Kampus. Antyterroryści John Clark i Domingo Chavez zostają wysłani na wcześniejszą emeryturę i muszą opuścić międzynarodowy zespół Tęcza oraz szeregi CIA. Karierowicze polityczni, nominowani przez nowego prezydenta Edwarda Kelty’ego, dezorganizują pracę agencji mających chronić Stany Zjednoczone. Żołnierze dobrze służący swemu krajowi i walczący z terrorystami oskarżani są o zbrodnie wojenne. Tymczasem Emir i jego Umajjadzka Rada Rewolucyjna organizują wielką akcję wymierzoną w Amerykę.

Czy działająca nieoficjalnie agencja wywiadowcza Kampus zdoła powstrzymać islamskich terrorystów? Czy Clark i Chavez powrócą do gry? Czy Jack Ryan junior odziedziczył po ojcu talenty analityczne?

Tom Clancy, jeden z ojców powieści sensacyjnej, udowadnia, że pozostaje niekwestionowanym królem gatunku.

(źródło: empik.pl)