Polska premiera filmu „Norwegian Wood”

Opublikowany Autor blogksiazki

W dniu 21 października o godzinie 18:00 w Warszawie w kinie Muranów odbędzie się premiera filmu „Norwegian Wood”. Scenariusz został napisany na podstawie bestsellerowej książki Murakamiego o tym samym tytule.

5. Festiwal Filmowy Pięć Smaków i Wydawnictwo MUZA SA zapraszają na pokaz filmu oraz debatę, która odbędzie się przy okazji premiery. Justyna Sobolewska, Cezary Polak i Barbara Klicka będą rozmawiać o mieszance zachodniej
popkultury i japońskich mitów, a także o melancholii i snach w książkach Murakamiego.

W newsletterze Muzy S.A. czytamy:

„Tę powieść Murakamiego zekranizował Tran Anh Hung, wietnamski reżyser od lat mieszkający we Francji, doskonale znany publiczności z wcześniejszych, pokazywanych w Polsce filmów. Film miał międzynarodową premierę podczas MFF w Wenecji w 2010 roku i został wyróżniony Asian Film Award za najlepsze zdjęcia.

W „Norwegian Wood” Trana Anh Hunga obrazy Japonii sfotografowane przez Pinga Bin Lee, znanego ze współpracy z Hou Hsiao-hsienem i Wong Kar-waiem zostały przesycone niejapońskim światłem. Wystylizowane piękno kadrów uzupełnia ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez nominowanego do Oscara gitarzystę Radiohead, Jonny’ego Greenwooda.

Bohaterowie tej historii panicznie boją się dorosłości. Nastolatek Kizuki popełnia samobójstwo. Jego najlepszy przyjaciel Watanabe, zakochany w odizolowanej w szpitalu psychiatrycznym Naoko, narzeczonej Kizukiego, od prawdziwego świata za oknem woli ten
zamknięty w książkach. Będzie musiał wybrać między eteryczną Naoko, zanurzoną w snach i halucynacjach, a twardo stąpającą po ziemi, energiczną Midori. Przystojniak Nagasawa, nałogowy uwodziciel, spróbuje też na niego wpłynąć.”

Jeśli ktoś nie zdąży pójść do kina jutro następną okazję będzie miał w poniedziałek 24.10 o 20:30 również w kinie Muranów. W obu wypadkach bilety będą kosztować 20 zł.