Najlepsze lekarstwo

Opublikowany Autor blogksiazki

Śri Nisargadatta Maharaj (1897-1981), jeden z najważniejszych nauczycieli XX wieku, mieszkał i nauczał w Indiach, w małym mieszkaniu w slumsach Bombaju. Maharaj – zrealizowany mistrz linii Nath – miał żonę i czworo dzieci. Przez wiele lat utrzymywał się wraz z rodziną sprzedając tanie towary na małym straganie na ulicach Bombaju. Jego życie stanowiło wymowną przypowieść o całkowitej niedwoistości Bytu. Głębokie i jednocześnie proste słowa tego nadzwyczajnego nauczyciela mają nami wstrząsnąć i uświadomić nam naszą pierwotna naturę. Jak dawni mistrzowie Zen, styl Nisargadatty jest gwałtowny, prowokacyjny i przenika aż do samego jądra, by ostatecznie spowodować lawinowe zmiany w świadomości nawet tego, kto tylko czyta jego wykłady.
Mnóstwo ludzi – Hindusów i mieszkańców Zachodu – którzy mieli szczęście odkryć Maharaja jeszcze za jego życia, przybywało do niego, aby usiąść u jego stóp na niewielkim poddaszu gdzie przyjmował gości. Według tradycji Ramany Maharishiego, na swój unikalny sposób, z głębin swego urzeczywistnienia, miał on udział w najważniejszej Prawdzie o niedwoistości.
W tej książce Nisargadatta podaje aspirantom duchowym zaawansowane instrukcje. Najlepsze lekarstwo nie jest dla tych, którzy lubią rozwadniać swą duchowość, lecz przeznaczona jest ona dla poważnych studentów, którzy odnajdą tu potężne antidotum na nieświadomość.

"W Najlepszym lekarstwie Nisargadatta, jak wielcy dawni mistrzowie hinduscy, prosto i jasno objaśnia naturę Najwyższej Rzeczywistości. Sprawia, ze najwyższa Realizacja staje się sprawą powszechnie zrozumiałą, a w ten sposób każdy szczery poszukiwacz może uchwycić jej istotę."
David Frawley, O.M.D.
Autor Beyond the Mind, Tantric Yoga i Ayurvedic Healing.