Motor kupił Duszan, Dariusz Basiński

Opublikowany Autor blogksiazki

Motor kupił Duszan, Dariusza Basińskiego to książka, na którą warto będzie zwrócić uwagę właśnie ze względu na jej autora. Motor kupił Duszan to debiut książkowy Dariusza Basińskiego ze znanego wszystkim kabaretu Mumio. Książka jak przypuszczam będzie jakimś zbiorem najlepszych skeczów, tekstów Dariusza Basińskiego… Tymczasem wydawnictwo Znak zapowiada książkę tak:

Autor jest znany.

Występuje w grupie Mumio, której jest współzałożycielem, i którą chyba tylko przez skojarzenie z tytułem ich pierwszego spektaklu niektórzy nieopatrznie nazywają kabaretem.

Utwory nienudne i trudne, opowiastki, a nawet komiksowe paski (no i obrazki!) – tak wygląda wyprawa w świat Dariusza Basińskiego.

Choć nie wiadomo, kiedy żartuje, a kiedy mówi serio, zawładnął wyobraźnią wielu Polaków. Jego wrażliwość i poczucie humoru sprawiają, że wspomnienie z dzieciństwa, zdarzenia z podwórka czy osiedlowego sklepu zaskakują, zniewalają absurdalnością i wzruszają.

Panie i Panowie – przed wami Dariusz Basiński. Tym razem solo.

Dariusz Basiński (ur. 5 maja 1967 w Katowicach) – polski aktor filmowy i teatralny oraz artysta kabaretowy. Współtwórca grupy Mumio. Współzałożyciel Teatru GuGalander: działał w nim w latach 1986-1995. W latach 1995 do 2000 współtworzył Teatr Epty-a. Razem z resztą Mumio promuje Plus GSM poprzez zabawne reklamy-skecze.

Role filmowe:
* 2005 – Metanoia, jako przewodnik
* 2005 – Święta polskie, odc. „Barbórka”, jako pijany Mikołaj
* 2006 – Hi Way, jako Pablo
* 2007 – Raj za daleko, jako sprzedawca na stacji benzynowej