Mordercza gumowa kaczka. Jak toksyczne środki, z którymi się na co dzień stykamy, wpływają na nasze zdrowie

Opublikowany Autor blogksiazki

Chemiczne zanieczyszczenie ludzkiego organizmu to wróg niezwykle podstępny, działający w sposób mocno utajony. Nie możemy go zobaczyć, mamy trudności ze zmierzeniem jego poziomów w naszych ciałach, i tak naprawdę bardzo trudno jest nam określić, które chemikalia, będące dziś w powszechnym użyciu, są odpowiedzialne za konkretne uszkodzenia, zaburzenia i choroby.
Rick Smith i Bruce Lourie, dwaj kanadyjscy działacze ruchu na rzecz ochrony środowiska, próbują odpowiedzieć na te pytania, przeprowadzając eksperymenty na własnych ciałach. Przez ponad cztery dni nasi nieustraszeni (i być może trochę postrzeleni) naukowcy zjadają, wdychają i wchłaniają całą masę potencjalnie toksycznych substancji, z którymi mamy kontakt każdego dnia i które na dłuższą metę stanowią dla naszego zdrowia poważne zagrożenie.
Porównując wyniki badań sprzed tego wariackiego eksperymentu i po nim – a trzeba przyznać, że są to wyniki prawdziwie zatrważające – autorzy książki odkrywają przed nami porażającą historię siedmiu powszechnie znanych i stosowanych substancji.