Mistyfikacja

Opublikowany Autor blogksiazki

Największy na świecie Wielki Zderzacz Hadronów ukryty w głębi gór w Arizonie zbada, co wydarzyło się w momencie Wielkiego Wybuchu. Dzieło genialnego naukowca Gregory’ego Hazeliusa, Isabella, jest najdroższym urządzeniem zbudowanym przez człowieka.

Czy zdoła ujawnić tajemnice wszechświata? A może, jak ostrzegają niektórzy, otworzy na Ziemi miniaturową czarną dziurę, doprowadzając do zagłady całej planety? A może, jak twierdzi w grzmiących kazaniach teleewangelista Don T. Spates, to Antychryst chce odwrócić dzieło stworzenia i rzucić wyzwanie samemu Bogu?

Nadchodzi dzień, kiedy Hazelius i jego grupa naukowców mają uruchomić Isabellę. Świat wstrzymuje oddech. Wyman Ford, były mnich i agent CIA, zostaje wynajęty przez rząd, by wydobyć od naukowców największą tajemnicę, która może unicestwić ten świat? albo ocalić. Rozpoczyna się odliczanie…

"Wspaniała powieść: prowokująca i trzymająca w napięciu, nie sposób się od niej oderwać. To thriller mówiący o religii i nauce, a dobro i zło zderzają się z prędkością światła. Przy tej książce zarwiecie noc!".
Jeffery Deaver

DOUGLAS PRESTON to amerykański autor thrillerów Testament, Kanion Tyranozaura i Potwór z Florencji. Największą popularność zdobył dzięki uznanym przez krytykę i czytelników powieściom pisanym w duecie z Lincolnem Childem, m.in. serii thrillerów z agentem specjalnym FBI Aloysiusem Pendergastem.