Medycyna ziołowa

Opublikowany Autor blogksiazki

Poznaj chemię i energię
* Naucz się rozróżniać, przyrządzać i podawać zioła
* Zrozum działanie leków opartych na ziołach
* Poznaj właściwości i zastosowania europejskich ziół
Zioła przywracają ciału harmonię i mobilizują jego leczące moce. Pomagają na więcej sposobów i dolegliwości, niż sądzi większość ludzi. Nie bez powodu ziołolecznictwo jest najstarszą formą uzdrawiania, rozwijaną i stosowaną niezależnie od postępu medycyny konwencjonalnej. Ucząc się zielarstwa, lepiej poznasz swój organizm i to, jak przepływa przez niego energia w postaci reakcji biochemicznych. Poznasz rodzaje ziół i sposoby ich podawania. Być może zaczniesz je zbierać. I doświadczysz ich wspaniałego wpływu na zdrowie oraz samopoczucie.
Poradnik jest napisany zwięźle i przejrzyście, tak abyś mógł łatwo dotrzeć do wybranych problemów zdrowotnych bądź ziół. Znajdziesz w nim:
* zielnik,
* przepisy na mikstury lecznicze,
* nazwy i opisy ziół przydatnych na poszczególne dolegliwości, od chorób układu krążenia po bóle głowy, bezsenność i problemy hormonalne
* sposoby dawkowania, zalecenia i przeciwwskazania,
* zestawienia ze składem chemicznym ziół.

Nina Nissan jest doświadczoną zielarką. Prowadzi znaną w Londynie praktykę ziołoleczniczą. Od wielu lat uczy medycyny ziołowej w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i na Karaibach. Posiada certyfikat brytyjskiego National Institute of Medical Herbalists.