Matematyka, klasa 1, zakres rozszerzony, podręcznik, Operon

Opublikowany Autor blogksiazki

Przygotowaliśmy trzy tomy podręcznika do matematyki (osobno dla obu zakresów) dla liceum ogólnokształcącego, profilowanego i technikum. Stworzyliśmy publikację na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dostosowaną jednocześnie do poziomu uczniów w liceum.

Przy tworzeniu publikacji kierowaliśmy się najnowszymi badaniami i rozwiązaniami dydaktycznymi, a także wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu podręczników do szkół ponadgimnazjalnych.

Celem podręcznika jest takie pokierowanie pracą uczniów, które wykształci w nich zdolność samodzielnego odkrywania faktów oraz przyswajania niezbędnych elementów wiedzy matematycznej. Pozwoli im to nabyć umiejętność stosowania matematyki w życiu codziennym, a jednocześnie będzie służyło wszechstronnemu rozwojowi młodych ludzi.

Układ podręcznika tworzy niezwykle przejrzystą i uporządkowaną strukturę . Dzięki temu jest dostosowany do możliwości zarówno uczniów słabszych, jak i zdolniejszych. Charakteryzuje się również bardzo ciekawą szatą graficzną – zwłaszcza licznymi ilustracjami ułatwiającymi zrozumienie omawianych zagadnień.