Magiczny początek, zaczarowane życie. Holistyczny poradnik dla kobiet w ciąży

Opublikowany Autor blogksiazki

Inspirująca, praktyczna książka, która przywraca magię doświadczeniom związanym z ciążą i porodem.
Dziecko, które nosisz, reaguje na więcej bodźców, niż się wydaje. Jego prawidłowy rozwój w fazie prenatalnej może w dużej mierze zależeć od tego, jak bardzo je kochasz, czy mówisz do niego łagodnym głosem i czy jesteś spięta czy zrelaksowana. W czasie ciąży możesz łączyć się z dzieckiem na poziomie podświadomym, aby pełniej je czuć. Ta inspirująca książka jest pełna wiedzy o tym, jak najlepiej możesz zadbać o swoje dziecko w trakcie ciąży. Przeczytaj ją i zastosuj zawarte w niej rady, a ciąża będzie dla ciebie doświadczeniem jeszcze głębszym i wspanialszym.
Światowy guru w dziedzinie medycyny holistycznej Deepak Chopra przeprowadzi cię przez kolejne fazy ciąży. W książce prezentuje:

* etapy rozwoju płodu tydzień po tygodniu,
* złożoność więzi matka?dziecko i ćwiczenia zacieśniające tę więź,
* ukojenie dziecka przez dotyk: techniki delikatnego masażu brzucha,
* metody relaksacji, w tym pozycje jogi, sprzyjające prawidłowemu rozwojowi płodu,
* prawidłowe odżywianie matki i dziecka w okresie ciąży,
* sprawdzone sposoby na częste problemy zdrowotne w czasie ciąży,
* przemiany emocjonalne relacji pomiędzy matką i ojcem w okresie ciąży.

Niniejsza książka stanowi wspaniałe antidotum na współczesne, niemal fabryczne podejście do rodzenia dzieci. Została napisana z myślą o wszystkich osobach, które chcą uczestniczyć w cudownym procesie powoływania dzieci do życia. Książka zawiera mnóstwo praktycznych informacji. Opisuje strategie stymulowania rozwoju dziecka za pomocą oddziaływania na jego zmysły, ajurwedyjskie zasady prawidłowego odżywiania się oraz nurt świadomego jedzenia. Przedstawia specjalne pozycje jogistyczne dla ciężarnych kobiet, odprężające techniki medytacji oraz wskazówki dotyczące świadomej komunikacji z partnerem.
Znajdziesz w niej także specjalne ćwiczenia przygotowujące do porodu, porady dotyczące pielęgnowania dziecka w pierwszych tygodniach życia, wskazówki dotyczące stosowania ziół leczniczych w połogu oraz zalecenia odnośnie leczenia depresji poporodowej.
Zawarte w tej publikacji idee pochodzą z dwóch źródeł: ze starożytnego systemu medycyny indyjskiej, zwanego Ajurwedą, który akcentuje znaczenie jedności ciała, umysłu i duszy; oraz ze współczesnej medycyny zachodniej. Połączenie tych jakże odmiennych punktów widzenia zaowocowało powstaniem niezwykłej książki, opisującej metody pielęgnowania dziecka za pomocą myśli, słów i działań od chwili poczęcia.
Ta inspirująca, obszerna i bardzo konkretna książka, napisana przez uznanych ekspertów, rzuca zupełnie nowe światło na doświadczenia związane z ciążą i porodem.

O AUTORACH
Dr med. Deepak Chopra jest słynnym kalifornijskim lekarzem stosującym metody medycyny alternatywnej, w tym indyjskiej Ajurwedy. Jest autorem wielu międzynarodowych bestsellerów o zdrowiu i duchowości oraz założycielem organizacji Chopra Center for Wellbeing, działającej w Carlsbad, w stanie Kalifornia.
Dr med. David Simon jest współzałożycielem i dyrektorem medycznym Chopra Center oraz jednym z głównych rzeczników idei holistycznej opieki zdrowotnej w Ameryce. Napisał książki Vital Energy oraz Return to Wholeness.
Vicki Abrams jest certyfikowaną instruktorką szkół rodzenia, konsultantką do spraw karmienia piersią, doulą (osobą, która w profesjonalny sposób wspiera fizycznie oraz emocjonalnie kobietę rodzącą i w połogu, dostarcza jej niezbędnych informacji i udziela praktycznych wskazówek) oraz instruktorką jogi. W Chopra Center pełni funkcję dyrektorki szkoły rodzenia oraz koordynatorki kursów jogi.