Kształcenie zintegrowane, klasa 3, Wesoła szkoła, podręcznik, część 1, WSiP + CD

Opublikowany Autor blogksiazki

Komplet podręczników dla klasy 3. składa się z trzech zestawów książek, z których każdy jest przeznaczony na trzy miesiące pracy szkolnej. Zachowany został podział na: zintegrowany podręcznik wiodący, zintegrowane karty pracy (wraz z nalepkami i usztywnionymi kartami technicznymi) oraz matematyczne karty pracy. Zestaw uzupełnia kaseta magnetofonowa z piosenkami, utworami instrumentalnymi, zabawami ruchowymi oraz recytacjami utworów literackich.

Wzorem klasy 2. na dole stron podręcznika zamieszczono odnośniki do kart pracy, zaś poszczególnym blokom tematycznym odpowiadają kolory pasków na górze kart pracy oraz kolory numerów kart matematycznych. Treści podręcznika znacznie wykraczają poza tradycyjne ramy, wyznaczone przez zmiany w przyrodzie oraz kalendarz świąt i uroczystości. Ponadto w podręczniku znalazły się m.in.: bogato ilustrowana, wierszowana historia Polski, krótki kurs rysowania na monitorze komputera oraz wskazanie rozległego zastosowania komputerów; gry i zabawy z różnymi rodzajami piłek.

Czytanki i wiersze wciąż służą wprowadzaniu określonego tematu i ćwiczeniu wzrokowego i głośnego czytania. Podręcznik zawiera wiele kolorowych rysunków i zdjęć, które są podstawą do ćwiczeń w formułowaniu przez uczniów dłuższych wypowiedzi ustnych.

Podręcznik jest sprzedawany tylko w komplecie z płytą CD. Podana cena dotyczy kompletu.