Księga cmentarna – Neil Gaiman

Opublikowany Autor blogksiazki

Najnowsza powieść Neila Gaimana Księga cmentarna ukaże się już 3 października 2008!

Na aukcji internetowej w ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3 383 USD. Nagrobek zaś pojawia się w najnowszej książce Neila Gaimana pt.: Księga cmentarna. Księga cmentarna ukaże się w Polsce 3 października. Ta książka jest owiana mrocznym klimatem – akcja rozgrywa się na cmentarzu, a głównym bohaterem jest niezwykły chłopiec – Nik, który jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera Koralina. I podobnie jak Koralina, Księga cmentarna z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników, jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.

Pomysłodawcą grupowej aukcji charytatywnej jest Neil Gaiman, który za 3.5 tysiąca dolarów sprzedał na eBay.com nazwę liniowca występującego w jego poprzedniej powieści Chłopaki Anansiego.

Jedna odpowiedź na Księga cmentarna – Neil Gaiman

  1. Jestem świeżo po lekturze. Książka mnie nie zachwyciła w porówaniu do innych Gaimana dlatego oceniam ją średnio. Polecam ją tych, którzy lubią mroczne, owiane tajemnicą klimaty. Nie sugerowałbym się recenzjami i zajawkami treści w innych serwisach opisujących tylko początkową scenę mordu… zresztą trzeba przeczytać i zobaczyć, że świat umarłych wcale nie jest taki straszny 🙂