Księga cmentarna Neila Gaimana audiobookiem Roku w USA

Opublikowany Autor blogksiazki

Księga cmentarna Neila Gaimana została  audiobookiem Roku w USA – informacja prasowa wydawnictwa Mag

Na uroczystej 14. corocznej Gali the Audie Awards, najważniejszej nagrody przemysłu audiobooków w USA, organizowanej i sponsorowanej przez the Audio Pulishers Organization (APA), która odbyła się 29 maja w Nowym Jorku, ogłoszono zwycięzców najlepszych audiobooków roku w 29 kategoriach.

W najwyższej kategorii – Audiobook Roku – zwyciężyła Księga cmentarna Neila Gaimana, w jego własnej interpretacji i wykonaniu.

Księga cmentarna Neila Gaimana, notowana na 1 miejscu listy bestsellerów New York Times została wydana w USA w 2008 roku. W Polsce wydana została przez Wydawnictwo Mag w październiku 2008 roku i była notowana na wszystkich listach bestsellerów łącznie z Top 20 Empik. Księga cmentarna otrzymała w Polsce wyróżnienie w konkursie IBBY na Dziecięcy Bestseller 2008.

Neil Gaiman jest uznanym przez krytyków i autorem bestsellerowych powieści, scenarzystą radiowym, filmowym i komiksowym, autorem sztuk teatralnych. Słownik Biografii Literackich wymienia go wśród pierwszej dziesiątki najważniejszych żyjących pisarzy postmodernistów. Jest laureatem ponad 50. międzynarodowych nagród.

The Audie Awards jest najważniejszą nagrodą przyznawaną w Stanach Zjednoczonych dotyczącą audiobooków. Do konkurencji the Audie Award wydawcy audiobooków zgłaszają tytuły w różnych kategoriach, audiobooki wyróżniające się i zasługujące na uznanie.

Ponadto, oprócz 29 kategorii, nagrody przyznawane są w dwóch najważniejszych kategoriach: The Distinquished Achievement in Production Award (Wyjątkowe Osiągnięcie w Produkcji) przyznawana jest audiobookowi, który reprezentuje najwyższą jakość na wszystkich polach wykonania oraz Audiobook Roku ( The Audiobook of the Year) temu audiobookowi, który reprezentuje poprzez swoje wysokiej jakości wykonanie, innowacyjność, marketing i sprzedaż największy wkład w rozwój audiobooków.

The Audio Publishers Association (APA) jest organizacją not-for-profit. Została założona 1987 roku w celu zbliżenia producentów audio i zwiększenia świadomości społeczeństwa dotyczącej audiobooków poprzez prowadzenie ogólnopaństwowych badań, ankiet, wystaw, wysyłki newsletterów, organizację corocznej konferencji APA – APAC oraz corocznego konkursu the Audie Awards i Gali.

Członkami APA mogą zostać wydawcy audiobooków, dostawcy wydawców audiobooków, podmioty prowadzące sprzedaż detaliczną audiobooków, osoby fizyczne z branży audiobooków, aktorzy, lektorzy i media.

Więcej w serwisie TheAudies.com